центрДопомогти вимушеним переселенцям знайти нове місце роботи, організувати для них професійне навчання або стажування — такі важливі завдання нині вирішують фахівці районного центру зайнятості.

За словами його директора Ірини Петрикіної, за період із 01 жовтня 2014 року й до цього часу в установі зареєструвались 38 внутрішньо переміщених осіб із Донецької та Луганської областей. Із них 16 чоловік було працевлаштовано, 10 пройшли професійне навчання, ще 9 брали участь у громадських роботах. Слід зазначити, що всі вони отримували допомогу по безробіттю. Крім того, окремі переселенці опановували професії, які користуються попитом на ринку праці, безпосередньо у роботодавця. Наразі на обліку перебуває 10 чоловік. Дві особи навчаються в обласному центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Так, юнак із Донбасу незабаром здобуде професію токаря. На нього вже чекають в одному з підрозділів БУ “Укрбургаз”. А молода дівчина, освоївши премудрості перукаря, повернеться у приватний салон.

Ще двоє людей проходять стажування на робочих місцях у підприємця. До речі, їм гарантовано працевлаштування. Одна особа трудиться на громадських роботах у сільраді. Решта займаються пошуком роботи.

Нерідко виникають ситуації, коли переселенці потребують не лише допомоги в працевлаштуванні, а й засобів для існування, притулку, а то й психологічної підтримки. Тоді співробітники центру зайнятості взаємодіють зі своїми соціальними партнерами — управлінням праці та соціального захисту населення, відділом освіти РДА, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділенням Червоного Хреста тощо. Нікого не залишають поза увагою.

— Ми робимо все, щоб ці люди могли працевлаштуватися, — підсумувала І. Петрикіна.