Фото прес-служби ХОДА

Фото прес-служби ХОДА

Цю нагороду наші земляки вибороли під час Великого Слобожанського ярмарку. Святкове дійство відгомоніло минулих вихідних на площі перед виставковим центром «Радмір Експохол» у Харкові. Воно об’єднало понад п’ятсот учасників із Харківщини та інших куточків України. Свою експозицію на святі гідно представила й Красноградщина.

Відкрив ярмарок голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін. Він провів огляд усіх представлених виставкових композицій.

Данина традиціям і бойовий патріотичний запал – основний мотив нашої експозиції. Над її створенням і оздобленням трудилося багато людей. ЇЇ ключовим елементом став макет селянської хати зразка ХІХ століття. Зустрічала гостей ведуча свята, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Катерина Плахотіна. Початок презентації району ознаменувався козацьким маршем. Бойовий танок козаків виконав представник красноградського козачого куреня Олександр Горбань. Хлібом-сіллю відвідувачів пригощала учасниця зразкового танцювального колективу районного Будинку культури «Крапелька» Діана Сербіченко.

На стенді поруч із експозицією гордо красувався Державний прапор України. Очільник ХОДА  Ігор Райнін і перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков, залишили на ньому свої підписи та побажання воякам, що несуть службу в зоні АТО. Військових побратимів Красноградщини представляв боєць 92-ої окремої механізованої бригади, кулеметник Олександр Ткаченко, який був поранений на Донбасі. Упродовж дня також тривав  збір благодійної допомоги на лікування іншого нашого земляка, двадцятисемирічного Віктора Абрамова з Кирилівки, що отримав поранення в боях на сході України. Охочі могли залишити внески у спеціальній скринці.

Красивим і зворушливим стало й завершення представлення району. Учасники дійства випустили в небо 200 повітряних кульок, забарвлених у національні кольори, та білих голубів, птахів, що символізують такий жаданий і очікуваний всіми нами МИР…

У Слобожанському ярмарку також взяли участь творчі самодіяльні колективи Красноградщини. Відвідувачів свята розважали дует «Надія» з с. Жовтневе, зразковий танцювальний колектив РБК «Крапелька» та ансамбль естрадної пісні «Баргузіни», вокалісти Володимир Сиплатов і Тетяна Степаненко. У містечку майстрів свої виставкові стенди розгорнули наші умілиці декоративно-прикладного мистецтва: Олена Щемур, Тамара Левченко, Любов Міколенко, Олена Моргун, Наталія Кравець, Вікторія Замяткіна, Галина Токар, Наталія Львівська. Майстер-клас із гончарства давав Віктор Зеленський .

Жодна ярмарка не обходиться без частування. За пригощання  відповідали козаки красноградського куреня, які пропонували гостям поласувати традиційними українськими  стравами: юшкою, кулішем та узваром. Жвава торгівля сільгосппродукцією та виробами з неї точилася в наметах, які представили місцеві ПАОП «Промінь» та ФОП С. Троян.

Красноградці були активними учасниками ярмаркових конкурсів і не обмежилися однією перемогою. Окрім гран-прі у «Фестивалі сала» (учасник ПАОП «Промінь», генеральний директор Є. Третяков),  район також посів друге місце в творчому змаганні на «Кращий коровай з борошна врожаю зерна 2015 року».  Запашне творіння випік пиріжковий цех ФОП С. В. Балюк.