Петро Антонович Пересада у день 100-річного ювілею

Петро Антонович Пересада у день 100-річного ювілею

Чоловік народився 11 вересня 1915-го. Його життя можна порівняти з історичною енциклопедією, де була й драма, й радість, і любов.

Батьки ювіляра були селянами. У рідній Петрівці він закінчив 4 класи школи, звідси 17-річним юнаком пішов на фронт. Воював на Ленінградському напрямкові. У березні 42-го через тяжке поранення опинився у військовому шпиталі в Казахстані. Отримані ушкодження, не дозволили бійцеві повернутися в стрій. Ворожий уламок і досі у його нозі. За виявлені мужність і відвагу нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня та медаллю «За бойові заслуги».

Через інвалідність Петро повернувся додому ще до завершення воєнних дій. Працював у колгоспі, тривалий час завідував фермою. З дружиною Марією Павлівною, з якою познайомився ще під час лікування в шпиталі, прожив майже 70 щасливих літ. Півтора роки тому жінки не стало. Спільних дітей у подружжя не було. Зараз ветераном опікується його племінниця, Раїса Петрівна.

Поважний ювілей Петро Антонович зустрів у колі рідних. Побував у гостях у ювіляра й перший заступник голови райдержадміністрації Олександр

Клочков. Посадовець вручив учаснику бойових дій відзнаку Президента України, медаль «70 років визволення від фашистських загарбників», квіти й подарунки та поспілкувався з ним у неформальні атмосфері.

У день народження сторічного іменинника відвідав і перший заступник голови районної ради Віктор Захожай. Він вручив Петрові Антоновичу Пересаді дарунки та передав вітання від очільника райради Костянтина Фролова й депутатського корпусу органу місцевого самоврядування. Також ювіляра привітали Петрівський сільський голова Іван Лисяк, голова первинної ветеранської організації територіальної громади Петро Батюк і керівник місцевого ФГ «Шанс» Галина Пересада.

Незважаючи на серйозний вік, Петро Антонович зберігає гарний настрій і силу духа, намагається бути в курсі суспільного життя. Ніколи не пропускає по радіо випуски новин й досі полюбляє співати. Розчулений привітаннями, для гостей він виконав кілька своїх улюблених українських народних пісень.