DSC_3678 DSC_3658Сьогодні в районній бібліотеці відзначили 115-річний ювілей від дня народження нашого славетного земляка, видатного українського письменника  Олександра Івановича Копиленка. Учасниками заходу стали старшокласники та студенти, педагоги місцевих шкіл і вишів, громадськість міста.

Організатори зустрічі згадали життєвий шлях талановитого майстра слова, зачитали уривки з його творів, поділилися спогадами про нього його сучасників.

Літератор народився 1 серпня 1900 року в Костянтинограді. Змалку захоплювався красою навколишнього світу, був допитливим і щирим, поважав людей, трепетно ставився до братів наших менших. Хлопчиськом любив відпочивати на березі Берестової, умів побачити незвичайне та прекрасне, здавалося б, у буденних речах.  Напевно, чарівна природа рідної землі, вроджена спостережливість  сприяли розквіту його літературного дарування  й згодом знайшли відображення у  творчості. Олександр  Копиленко є автором понад 100 творів. Більшості він відомий, як письменник для дітей. Насправді у доробку Олександра Івановича є книги не тільки для маленьких читачів. Найвідоміші з них роман  “Все буде добре” і його продовження “Десятикласники”. Також повість “Буйний хміль” і колись заборонений радянською владою роман “Визволення” про становлення нової національної інтелігенції та життя в українському місті й селі у 20-х рр. минулого століття, та інші. Земна доля О. Копиленка передчасно обірвалася у 1958 році, проте пам’ять про нього жива.

У Краснограді  на вул. Лермонтова досі збереглася батьківська хата Олександра Копиленка, на якій встановлено меморіальну дошку. Іменем письменника названа одна з вулиць міста, а також ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Колектив навчального закладу підтримує зв’язок із родичами знаменитого земляка. У школі створено музей О. Копиленка, де зібрано чимало раритетних експонатів, світлин, листів. Докладніше про шкільну експозицію розповіла бібліотекар закладу Ніна Марченко.

У зустрічі взяла участь і заступник міського голови Катерина Єніна. Вона зауважила, що в Україні кращих дитячих письменників відзначають літературною премією ім. О. І. Копиленка. У 80-х рр. минулого століття її вручали на батьківщині іменитого автора, у Краснограді. К. Єніна повідомила, що міськрада прагне повернути цю традицію до рідного міста.