Різдво Пресвятої БогородиціСьогодні православлавні  відзначають одне з дванадесятих свят религійного календаря — Різдво Пресвятої Богородиці.  Ця велика подія відбулася  на рубежі Старого й Нового Завіту.   У невеликому містечку Назарет у родині  нащадка царя Давида Іоакима з дружиною своєю Анною народилася донечка — Преблагословенна Діва Марія, яку Господь закликав послужити великій таємниці земного втілення Бога – стати Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.

Про обставини, пов’язані з цією подією,  розповідає Святе Передання.  Іоаким і Аннабули благочестиві, але дітей у них так і не було. Вони були бездітним до п’ятдесяти років.

Одного разу на свято Іоаким приніс в Єрусалимський храм дари Господу, але священик, як тільки дізнався про бездітність Іоакима, не прийняв ці дари. Почувши ці образливі і несправедливі звинувачення, Іоаким пішов у пустелю. Там він сорок днів і ночей постив і слізно молився, щоб Господь дарував йому дитя, хоча б у старості. Дізнавшись про те, що трапилося, праведна Анна теж стала старанно молити Бога про те, щоб стати матір’ю.

Господь почув їх прохання, архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Анні радісну звістку: у них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через Яку буде дароване спасіння всьому світу.

Цього дня люди урочисто прославляють Пресвяту Богородицю, звертають до Неї свої хвалебні молитви з надією, що Пречиста ніколи не залишить їх.

Джерело: http://religions.unian.ua/holidays/1129185-21-veresnya-pravoslavni-svyatkuyut-rizdvo-presvyatoji-bogoroditsi.html