інсультУ сучасному світі однією з причин високої смертності є захворювання кровоносних судин. Саме воно призводить до виникнення дуже небезпечної недуги зі складними наслідками — інсульту. Що про нього варто знати, аби не втратити шанс на одужання, розповіла лікар-невропатолог ЦРЛ Ольга Постнікова.

Відомо, що серед осіб, яким виповнилося 55 років і більше, кожні п’ята жінка і шостий чоловік зустрічаються з цією бідою. Майже половину з них чекає летальний наслідок. Чимало з тих, хто залишається жити, отримують інвалідність та не можуть обходитися без сторонньої допомоги.

Виділяють два основних типи інсульту: ішемічний (пов’язаний із недостатнім забезпеченням кров’ю певних ділянок мозку) та геморагічний (крововилив у структуру мозку або під його павутинну оболонку).

Загальні рекомендації щодо профілактики інсульту:

—слідкуйте за рівнем артеріального тиску, а також рівнем холестерину в крові та контролюйте їх з допомогою корекції способу життя і рекомендованих лікарем препаратів;

—надавайте перевагу здоровим звичкам і способу життя, дотримуйтеся режиму сну і праці;

—сприяйте нормалізації внутрішньомозкового кровотоку з допомогою фізичних вправ (прогулянки на свіжому повітрі, плавання, вправи для хребта тощо) і ліків, призначених фахівцем;

—приділяйте увагу профілактиці тромбозів (рухливий спосіб життя, питний режим, препарати-антиагреганти тощо);

—підвищення стійкості нервових тканин та клітин мозку до гіпоксії та ішемії.

А ще профілактиці інсульту сприяє спілкування з домашніми тваринами — воно сприяє швидкому зніманню стресів. Тож якщо у вас ще немає домашнього улюбленця, саме час його завести.

Відпочинок повинен бути своєчасним, а сон — повноцінним.

Профілактика інсульту — справа не п’яти хвилин, а практично всього вашого життя.