DSC_4894DSC_4882П’ятого жовтня в Харківському національному аграрному університеті ім. В. В. Докучаєва відбулося урочисте відкриття аудиторії імені нашого земляка, Героя України Івана Михайловича Гулого. Подію приурочили до святкування 199-річниці від дня заснування навчального закладу.

Свого часу Іван Гулий закінчив агрономічний факультет вишу. Свою дипломну роботу присвятив  дослідженню на теренах Красноградщини впливу способу сівби на урожайність озимої пшениці. Про таких як він говорять «зробив себе сам». Адже розпочавши  трудовий шлях простим робітником, згодом став керівником місцевого сільгосппідприємства, розташованого в Кобзівці. На керівній посаді працював  більше трьох десятиліть. Під його мудрим началом господарство перетворилося на одне з найпотужніших у нашому районі. За цей період воно змінило кілька назв. Та зараз багатьом відоме, як ПАОП «Промінь.

Феномен Гулого виявився не лише у виваженому керівництві підприємством, а й у ставленні до працівників, мешканців села, турботою про благоустрій населених пунктів Кобзівської територіальної громади. Іван Михайлович завжди опікувався соціальною сферою Кобзівки. Нерідко з любов’ю називав її маленькою державою.

Два роки тому серце талановитого керівника зупинилося. Його справу успішно продовжує онук Євген Третяков, а практичний досвід роботи Гулого в аграрній сфері є предметом захоплення та вивчення сучасників.

В університеті ім. В. В. Докучаєва шанують своїх видатних випускників. В урочистостях з нагоди відкриття аудиторії імені І. М. Гулого взяв участь  керівний склад вишу на чолі з ректором, членом-кореспондентом  НААН України Володимиром Пузіком. Почесними гостями заходу стали генеральний директор ПАОП «Промінь» Євген Третяков із дружиною Галиною і головний агроном підприємства Сергій Луговий, який багато років пліч-о-пліч працював із відомим аграрієм. Також серед присутніх був і керівник диплома Івана Гулого, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України Михайло Бобро.

– Ідея відкриття такої аудиторії зародилася ще за життя Івана Гулого, близько чотирьох років тому, та реалізувати цей задум вдалося лише зараз за підтримки його онука Євгена Третякова, – розповів під час спілкування з журналістами ректор ХНАУ ім. В. В. Докучаєва В. Пузік. – Відтепер ця кімната є своєрідним навчальним посібником для наших студентів. Вона на прикладі  конкретного господарства наочно демонструє, яких  успіхів можна досягти відданою працею, крім того, зберігає пам’ять про видатну особистість, якою був Іван Михайлович Гулий, – зазначив він.

Простора та світла аудиторія ім. Героя України І. М. Гулого розташована на другому поверсі центрального корпусу університету.  Її стіни прикрашають стенди, які відображають історію та сьогодення ПАОП «Промінь», ознайомитися з якими віднині зможе кожен відвідувач вишу.

У рамках урочистостей у конференц-залі ХНАУ ім. В. В. Докучаєва була також організована зустріч Євгена Третякова зі студентами навчального закладу. Вона розпочалася  з показу фільму про колишнього керівника ПАОП «Промінь» І. Гулого, а завершилася жвавим спілкуванням із нинішнім генеральним директором підприємства. До речі, чимало студентів зацікавилися перспективою роботи у складі команди аграрного господарства.

Наостанок гостей урочистого заходу запросили оглянути експозицію музею, присвяченого історії розвитку університету.