відповідальністьП’ятого березня поточного року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї».

Як свідчить офіційна статистика, найбільш поширеною санкцією, що застосовувалась судовими органами за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення за вчинення насильства в сім’ї, є накладання штрафних санкцій.

Так, протягом 2014 року судом Красноградського району даний вид стягнення був застосований при розгляді 67% справ за ознаками ст.173-2 КУпАП «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми». І вказана обставина часто утримувала жертв сімейного насильства від

звернень до міліції, оскільки від такого виду покарання страждала передусім сама родина. Таким чином, штраф, як і виправні роботи з відрахуванням двадцяти

відсотків заробітку, мали досить низький виховний та профілактичний ефект.

05 березня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї», згідно вимог якого посилено відповідальність за скоєння насильства в сім’ї.  Так, із санкції ст.173-2 КУпАП виключено такі види адміністративних стягнень, як штраф та виправні роботи з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку. Згідно вимог чинного законодавства особа може понести відповідальність у вигляді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративного арешту терміном до семи діб. Ті самі дії, вчинені особою повторно протягом року, тягнуть за собою громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт терміном до п’ятнадцяти діб.

Джерело: ВЗГ ГУМВС України в Харківській області