DSC_5319

Момент нагородження категорії "Beginners": Денис Баглай у першому ряду другий зліва

Момент нагородження категорії “Beginners”:
Денис Баглай у першому ряду другий зліва

 Танцювальне змагання всеукраїнського масштабу відгомоніло в неділю, 11 жовтня, в районному Будинку культури. Ініціатором проведення турніру другий рік поспіль виступила школа брейк-дансу РБК «Імпульс» під керівництвом Валерія Карпенка. Головним спонсором дійства був генеральний директор сільськогосподарського підприємства ПАОП «Промінь» Євген Третяков, який постійно підтримує починання місцевих прихильників хіп-хопу.

Власне з його привітання й розпочався фестиваль. Також від імені райдержадміністрації з найкращими побажаннями до конкурсантів звернулася головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Вікторія Сербіченко.

 Цьогоріч захід зібрав близько 200 учасників із Харкова, Полтави, Краматорська, Угледара, Нікополя, Донецька та інших населених пунктів України. Змагання відбувалося в  трьох номінаціях: «Діти», «Початківці» та «Профі» суперничали в індивідуальному й командному заліках. За їхніми виступами спостерігало імените журі, до складу якого увійшли відомі танцюристи брейк-дансу: B-boy Механік із Харкова, B-boy Апачі з Дніпропетровська та B-boy Череп із Артемівська. Окрім суддівства, вони також похизувалися своїм мистецтвом танцю, що лише додало турнірові азарту.  Драйвові ведучі Mc Ben та Mc Ja Jazzy дотепно підбадьорювали конкурсантів і не давали нудьгувати глядачам. Всидіти на місці, як учасникам, так і гостям не дозволяла й ритмічна музика, над якою «чаклували» ді-джеї  EAZY з  Харкова й TAMARYAN із Полтави.

Брейк-данс — більше, ніж просто вуличні танці. Це своєрідна культура самовираження, спілкування та стилю поведінки, де повага до суперників є мірилом дружніх стосунків. Тож на певний час стати частиною такої тусовки було не тільки цікаво, а й повчально. Не дивно, що у своїх враженнях глядачі були одностайними: «Свято вдалося!»

— Я у захваті від побаченого, — зауважила одна з глядачок Ірина Тойстер. — Сучасній молоді не вистачає позитивних прикладів, а такий фестиваль — найкраща демонстрація переваг здорового способу життя.

Тож мовою хіпхоперів, танцюристи на повну прокачали місцеву публіку, подарувавши заряд бадьорості та позитиву. Завдяки їхній енергетиці в залі РБК та на сцені центральної площі Краснограда, де відбулися фінальні дуелі конкурсантів, було гаряче, немов улітку. Це відповідало й духу фестивалю, який у перекладі з англійської означає «Гарячі кросівки».

Щаслива мить нагородження. У фіналі категорії «Діти» переміг B-boy Franky з Полтави. Серед «початківців» перше місце виборов B-boy W із Харкова. У цій номінації другим був наш земляк, вихованець школи «Імпульс», десятирічний Денис Баглай, який виступає під ніком «Трюкач». Кращим серед професіоналів журі визнало представника харківського танцювального центру «Old Stars» B-boy Серж.

У командному заліку в категорії «початківці» першими стала «Freedom Pistols» із Харкова. А у двобоях команд-професіоналів, які завершали фестиваль на сцені в центрі міста, лідерство завоювала збірна Харкова та Донецька «HBTS». Всі переможці отримали солідні грошові винагороди. Учасники відзначали високий рівень організації фестивалю.

Насамкінець організатори порадували конкурсантів і гостей фестивалю розіграшем лотереї. Головний приз — велосипед — за вибором фортуни дістався представнику місцевої школи брей-дансу «Імпульс» Олексію Вятчанову. Ще один приз, скейтборд, виграла дівчина Катя з Краснограда, а самокат – поїхав до Полтави разом із новою власницю Юлією.

– У порівнянні з минулорічним, наш фестиваль піднявся на нову сходинку, — зауважив Валерій Карпенко. — Збільшилася кількість учасників, посоліднішав призовий фонд турніру. Я вдячний за благодійну допомогу Євгену Третякову, за сприяння якого це свято відбулося..

Він повідомив, що традиція проведення фестивалю продовжиться. Тож до наступного року «HOT Sneakers»!