останкиНа свято Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, земля відкрила ще одну зі своїх скорботних таємниць. Неподалік швидкісної траси в районі с. Улянівка були виявлені останки невідомого солдата часів Другої світової війни.

На захоронення, котре знаходилося всього-на-всього під  5-10- сантиметровим шаром ґрунту, випадково натрапив мешканець села. Про знахідку він повідомив у Наталинську сільську раду. На місце події виїхали представники громадської молодіжної пошукової організації «Фенікс – К», яка діє в нашому районі.

Як розповів керівник об’єднання слідопитів Сергій Гладков, під час огляду були виявлені останки одного червоноармійця. На цю військову приналежність вказують знайдені поруч ґудзики від солдатської гімнастерки та пряжка від ременя. Іменної капсули поряд не було.

 За характером розташування та вигляду останків пошуковці припускають, що боєць загинув підірвавшись на міні. Ймовірно це відбулося навесні 1942-го року.

– Це вже не перше поховання, знайдене на цій території, – розповів С. Гладков. – Саме у той період за визволення Краснограда тут ішли кровопролитні бої. Провал Харківської операції обернувся  тоді великою трагедією для радянської армії і сотнями тисяч жертв, яка у воєнній історії отримала назву Барвінківський котел.

С. Гладков повідомив, що згодом знайдені останки невідомого вояка перепоховають. Учасники «Фенікс-К» продовжують відстежувати бойовий шлях 6-го кавалерійського корпусу, що визволяв наше рідне місто, й не припиняють пошуки загиблих у Другій світовій війні.