підкуп виборцівПро це нагадують правоохоронці. Невдовзі, 25 жовтня, українці обиратимуть депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів. У період передвиборчої кампанії надзвичайно актуальним є питання  відповідальності за недотримання виборчих прав і свобод громадян, зокрема, підкуп виборців. Аби уникнути непорозумінь, керівництво райвідділу міліції звертається до громадян із проханням не допускати порушень виборчого процесу й  попереджає, що у противному  випадку доведеться відповідати перед законом.

 Під виразом «підкуп виборців» розуміють надання їм грошей, або інших матеріальних цінностей (продукти харчування тощо) як у період агітації, так і безпосередньо у день голосування.

Відповідальність за підкуп виборців передбачена ч.1 ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від одного до трьох років.

З початком виборчої кампанії в районному відділі міліції  цілодобово працює оперативний  штаб.  Про факти можливих порушень виборчого законодавства  громадяни можуть повідомити за телефонами: 38 (05744) 7-82-91, а також 102.

 Джерело: ВЗГ ГУМВС України в Харківській області