грипТривожні новини щодо захворюваності на гострі респіраторно-вірусні  інфекції надходять із багатьох регіонів України. В окремих населених пунктах навіть були зафіксовані смертельні випадки, спричинені ускладненнями від ГРВІ та грипу. Минулого тижня красноградців схвилювало повідомлення про трагедію в одній із місцевих родин, причиною якої також називали небезпечний вірус.

Про реальний стан справ із поширенням небезпечної недуги на Красноградщині запитали начальника міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Харківській області, головного санітарного лікаря  Ганну Васенко.

— Наразі в районі випадків захворюваності на грип зафіксовано не було, згідно з проведеними дослідженнями недавній смертельний випадок із вірусом також не пов’язаний, — запевнила фахівець.

Г. Васенко повідомила, що протягом другого епідемічного тижня було зафіксовано 101 випадок захворюваності на ГРВІ, що на 10 менше, ніж у перші сім днів нового року.  Інтенсивний показник поширення хвороби складає 24,6, при цьому епідемічний поріг для цього періоду — 60,85. Тобто, за словами головного санітарного лікаря, спостерігається зниження епідпорогу на 59,5. У структурі загальної захворюваності на ГРВІ 70% пацієнтів складають діти віком від 10 до 14 років. Ситуація серед молодшої групи юних красноградців більш сприятлива.

Багатьох цікавить перспектива непередбачуваних канікул у школах і дошкільних навчальних установах. За словами головного санітарного лікаря, такі заходи вживаються, коли через ГРВІ заклади не відвідують понад 20% дітей. На 18 січня такий показник зафіксовано лише  у дошкільному підрозділі Петрівського НВК. Наразі розглядалося питання про тимчасове призупинення перебування тут вихованців.

— Ми постійно відстежуємо ситуацію з відвідування дітьми усіх навчальних закладів району, — зазначила в розмові з кореспондентом газети Г. Васенко. — Усі випадки захворюваності ретельно реєструються. У разі необхідності будуть вживатися адекватні заходи.

Аби уникнути захворювання на грип та ГРВІ, лікарі наполегливо радять громадянам уважно стежити за станом свого здоров’я й дотримуватися таких правил:

витримувати в приміщеннях температурний режим ( від 18° до 22° С); перебувати на повітрі не більше  2-х годин, після чого обов’язково обігрітися; проводити часті вологі прибирання з дезінфекційними засобами, провітрювати приміщення із протягом без наявності людей.

Працівникам, які  мають професійний контакт із великою кількість людей, необхідно використовувати на робочому місці одноразові маски, які слід замінювати  кожні 2 години. Аби підвищити свій імунітет, рекомендовано  споживаючи  вітаміни та природні фітонциди, повноцінно харчуватися, уникати перевтоми та переохолодження.

Не забувайте, що найголовнішим методом є імунопрофілактика сезонною вакциною проти грипу, яку можна придбати в аптеках міста. Проведення вакцинації можливе тільки в лікувально-профілактичних закладах району медичними працівниками.

При перших  же симптомах грипу та ГРВІ ( різкому  підвищенні температури, кашлі, нежиті,  нападах задухи та інших) не зволікайте, а  звертайтеся до лікарні чи викликайте лікаря додому.

Пам’ятайте — самолікування неприпустиме, адже може призвести до фатальних наслідків!