ракОнкологічні захворювання або рак — 0дна з найзгубніших хвороб  сучасності. День протидії недузі був проголошений Міжнародним союзом проти раку  і щорічно відзначається 4 лютого. Його мета – підвищити обізнаність людей із цією хворобою,  сприяти її профілактиці та ефективному лікуванню.

 В Україні відсоток смертності населення від онкопатології посідає друге місце після хвороб серцево-судинної системи. Щороку рак діагностують у близько 150 тис.  українців, з них приблизно 1000 — це діти.

Найчастіше наші дорослі співвітчизники потерпають від злоякісних новоутворень молочної залози, легенів, трахеї та бронхів, шлунку, ободової кишки і простати, також лімфатичних вузлів і кровотворної тканини.

У дітей лікарі найчастіше виявляють рак крові та мозку. У структурі дитячої онкології ці дві патології становлять 43% у дівчаток і 47% у хлопчиків.

Лише 42% пацієнтів повністю одужують. Доволі низький відсоток одужання фахівці насамперед пояснюють невисоким рівнем обізнаності населення з проблемою ракових захворювань. Адже на повне одужання можна сподіватися лише тоді, коли рак був виявлений на І чи ІІ стадії розвитку. Також медики вважають, що у 43% випадків захворювання взагалі можна було запобігти. Для цього варто дотримуватись здорового способу життя. А саме, запобігати поганим звичкам, зокрема,  курінню у дітей і дорослих, займатися спортом, збалансовано харчуватись, утримуватися від тривалого перебуванння на сонці або в солярії. Крім того, бути уважними для власного здоров’я, не нехтувати профілактичними медичними оглядами та своєчасно звертатися до лікарні в разі погіршення самопочуття.

Джерело: http://www.cancer.org.ua/statistika-raka-v-ukraine/