перейменуванняВідповідний проект рішення про перейменування населенного пункту Піщанської сільради у четвер, 4 лютого, підтримали депутати під час пленарного засідання ІІІ сесії облради. Про це повідомив офіційний сайт обласного органу місцевого самоврядування.

Як розповіла Піщанський сільський голова Світлана Кривенко, спершу мешканці селища хотіли залишити за селом стару назву. Мотивуючи своє рішення тим, що воно було назване на честь дати заснування першої адміністративної одиниці української оборонної лінії, створеної 20 жовтня 1731 року. Вважається, що саме вона поклала початок Красноградщині. Однак на запит Українського інститу національної памяті, громада не змогла надати необхідних документів, що підтверджують історичне обгрунтування цієї назви. Інших фактів, які б пояснювали найменування селища Жовтневого теж не було. Тому під час спільних зборів селяни вирішили вважати, що воно походить від назви календарного місяця «жовтень». Найшанованішим і найурочистішим днем осені для українців здавна є релегійне  свято Покрови Пресвятої Богородиці, що відзначається 14 жовтня. Діву Марію вважають також покровителькою українського козацтва. Тож мешканці Жовтневого вирішили перейменувати рідне село на Покровське. Люди сподіваються, що заступництво Матері Божої віднині оберігатиме їхній населенний пункт.

Проте процедура присвоєння селищу нової назви ще не завершена. Поки воно називатиметься Жовтневе.

Нагадаємо, що перейменування сіл і селищ здійснюється відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки», який набув чинності 21 травня 2015 року.

Джерело: http://oblrada.kharkov.ua/ru/press-center/news/novini/14607-u-velikoburlutskomu-krasnogradskomu-izyumskomu-ta-shevchenkivskomu-rajonakh-budut-perejmenovani-naseleni-punkti