памятник ЛенінуЯк інформує сайт міської ради, прибрати монументальний об’єкт із центральної площі міста стане можливим тільки після виключення його з Державного реєстру нерухомих пам’яток.

У повідомленні йдеться, що згідно з інформацією Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації,  зазначена споруда є об’єктом монументального мистецтва і  внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У публікації посилаються на ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Відповідно до неї, пам’ятки, їхні частини й пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця до моменту виключення з даного реєстру.

 Наразі Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації підготовлено вичерпний перелік пам’яток, які потрапляють під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Остаточне рішення щодо подальшої долі об’єктів із цього списку за Міністерством культури України.

-1 коментарів до Визначено головну умову для демонтажу пам’ятника Леніна в Краснограді

 • патриот коментує:

  а газета писала что демонтируют до 21 февраля.

  • admin коментує:

   Газета лише надрукувала офіційний коментар секретаря міської ради Катерини Єніної, в якому вона пояснила, що згідно із законодавством міський голова повинен ухвалити рішення про демонтаж пам’ятника Леніна до 21 лютого поточного року. Коли насправді це буде зроблено, в публікації не повідомлялося. Тож не перекручуйте інформацію.

   • nikolai коментує:

    правильно . до 21 лютого местная власть должна выполнить закон о декомунизации но как привыкли лгать и выкручиватся так и продолжают.а позакону с 22 лютого глава облдержадминистрации своим указом должен выполнить закон о декомунизации. почитайте высказивание закарпатского главы где он сказал если не переименуете комунистические названия и не будете исполнять закон переименую так что будет стытно в етом месте жить. нужно исполнять закон а не ждать а вдруг что то изменится назад возврата нет.