відеострічкаДнями у районному Будинку культури режисер відеостудії «Творче життя» Володимир Хмара провів із самодіяльними акторами першу репетицію. Цьогоріч студійці взялися за екранізацію п’єси Марка Кропивницького «Дай серцеві волю, заведе у неволю…»

Події відбуваються в українському селі на Херсонщині наприкінці XIX століття. У центрі сюжету любовний трикутник: у селянську дівчину Одарку Степаненкову закохані два парубки — син старшини Микита Гальчук та заробітчанин Семен Мельниченко. Одарчине серце належить простому хлопцеві. Як розвиватимуться ці взаємини і яким буде фінал, артисти покажуть на екрані.

– П’єса «Дай серцеві волю, заведе в неволю»  цікава не тільки зображенням людських стосунків і сильними характерами персонажів, – пояснює вибір твору для зйомки В. Хмара. – Насправді вона має велику етнографічну цінність, адже багата народними піснями й обрядами, яскраво демонструє побут селян.

Тож передати дух тієї епохи – одне із важливих завдань, яке режисер ставить перед акторами. У екранізації будуть задіяні, як уже знайомі глядачам із попередніх робіт студійців артисти, так і новачки. У ролі Одарки виступить Яна Бурик. Семена зіграє Ігор Іванник. Образ Микити втілить Юрій Маліков, а селяна Когута – найстарший представник акторського складу студії Василь Величко. Писаря Скубка зобразить Петро Махиня. Уперше на екрані місцеві кіномани зможуть побачити Галину Третякову (Маруся), Сергія Білика (Іван Непокритий), Ірину Смородінову (Христя), Володимира Зібарова (Омелько Вертелецький) та Олену Долженкову (удова Морозиха).

Окрім репетицій, зараз В. Хмара займається пошуком костюмів і натури для зйомок. Передбачається, що основні епізоди відеофільму зніматимуться в Національному музеї народної архітектури та побуту України «Пирогів» у Києві. Режисер сподівається знайти підтримку спонсорів.

За словами В. Хмари, зйомки планується завершити у серпні. На прем’єру відеострічки красноградців запросять у листопаді.