цінан на газПро це у середу , 30 березня, за підсумками засідання уряду заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко. Зокрема, він зазначив, що підвищення тарифів на газ для населення з 1 квітня не планується, хоча  таке зобов’язання й зафіксовано в меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

За його словами, варто враховувати, що змінилася кон’юнктуру ринку газу за останні півтора року з моменту підписання угоди про співпрацю з МВФ.

«Все-таки ціни на газ змінилися і продовжують демонструвати тенденцію до падіння … Крім того, не можна не враховувати, що ми, наприклад, розраховували на те, що під систему субсидій у нас буде залучено максимум 4,5 мільйона сімей, а насправді їх виявилося близько 6 мільйонів. Це означає, що глибина бідності та незадовільних соціальних факторів все-таки в Україні є набагато більшою, ніж прогнозували ми й експерти Міжнародного валютного фонду », – сказав  Розенко.

Міністр упевнений, що необхідно проводити переговори з МВФ і переконувати їх у тому, що підвищення тарифів на газ для населення можна уникнути.

«Я думаю, що нині було б правильно провести додаткові перемовини з МВФ і, можливо, переконати їх у  зв’язку з новими обставинами змінити підходи до формування тарифів в Україні на наступний період», – зазначив він.

«Я переконаний, що потрібно виступити єдиним фронтом.  Спільно з Нафтогаз України  ми повинні вийти  на переговори з нашими партнерами єдиною позицією щодо того, що ситуація в Україні та кон’юнктура цін на газ дозволяє нам абсолютно спокійно рухатися за іншою моделлю, ніж та, що зафіксована в меморандумі з МВФ. Упевнений, що при спільному бажанні домовитися можна, і, напевно, це потрібно робити », – продовжив Розенко.

Міністр упевнений, що якщо умови меморандуму щодо підвищення тарифів не зміняться, то в майбутньому за субсидіями звернуться більше 9,5 мільйонів українських сімей.

Джерело: прес-служба Кабміну