зброя та вибухівкаВона розпочалася 1 квітня й завершиться 10 червня. Завдання акції –  виявлення та вилучення з незаконного обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин і пристроїв, розкриття злочинів, скоєних з використанням зброї, припинення діяльності організованих груп та злочинних організацій. Про це повідомляє ВК ГУНП в Харківській області.

Правоохоронці нагадують, що відповідно до статті 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» особам, які незаконно зберігають зброю і вибухівку, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від двох до п’яти років. Проте, у частині 3 цієї ж статті передбачено звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини чи вибухові пристрої.

За зберігання гладкостовбурної мисливської зброї передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі статтею 190 КУпАП, за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ передбачено покарання у вигляді штрафу – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Працівники поліції звертаються до всіх мешканців Красноградщини з проханням добровільно здати зброю та вибухівку, які незаконно зберігаються в них.

Якщо у вас виникли питання або ж ви володієте будь-якою корисною інформацією, пропонують звертатися до працівників карного розшуку або ж працівників дозвільної системи за адресою м. Красноград, вул. Лермонтова, 84  чи  телефоном 102.