грипЗ 31 березня у зв’язку з поширенням гострої респіраторно-вірусної інфекції на двотижневий карантин закрився дитячий садок Миколо-Комишуватського НВК. Невже хвороба знову активізувалася?

— Епідемічний сезон грипу та ГРВІ триває з початку жовтня до 25 травня, — пояснює головний санітарний лікар Ганна Васенко. — Протягом цього часу ми проводимо щоденний моніторинг відвідування навчальних закладів. Якщо школи чи дитсадки через хворобу не відвідує більше 20% дітей, рекомендуємо тимчасово припинити заняття. Щонайменше карантин повинен тривати упродовж двох інкубаційних періодів розвитку захворювання, тобто 14 днів. Це і зумовило вимушену перерву на такий термін  у навчально-виховному процесі у дошкільному підрозділі Миколо-Комишуватського НВК.

За словами Г. Васенко, протягом нинішнього епідсезону перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип і ГРВІ на Красноградщині не було. За винятком поодиноких випадків. Раніше на карантин закривалися дитячі садки Петрівського та Кобзівського навчально-виховних комплексів і Березівська ЗОШ І-ІІст. Крім того, в районі немає жодного летального випадку, спричиненого  вірусом грипу, який би підтвердили лабораторні дослідження. Однак було зафіксовано 2 випадки захворюваності на свинячий грип у дітей шкільного віку. Збудника недуги виявили під час проведення необхідних аналізів. Пацієнти пройшли лікування у обласних медичних закладах, наразі почуваються добре.

Зараз на ГРВІ переважно хворіють діти, це близько 60%-70% із загального числа хворих.  Медики відзначають, що недуга поступово іде на спад. Проте радять красноградцям не нехтувати основними правилами профілактики захворювання. Зокрема, дотримуватися правил особистої гігієни, проводити вологе прибирання та частіше провітрювати помешкання і робочі місця, стежити за режимом дня і харчування, вживати вітаміни для підвищення загального імунітету тощо.