нерестЦя масштабна природоохоронна акція у боротьбі з браконьєрством у сфері рибної ловлі традиційно проводиться навесні. На території нашого району, як і в інших регіонах України, вона здійснюватиметься в період з 1 квітня до 10 червня.

Для ефективного проведення операції «Нерест-2016» правоохоронці визначили низку термінових заходів. Зокрема, проведення рейдових перевірок оперативниками щодо запобігання браконьєрства  протягом весняно-літньої заборони вилову водних живих ресурсів. Про це повідомляє Красноградське ВП ГУНП.

Наразі проводяться рейди на річках і водоймах в усіх куточках Красноградщини. Також перевіряються  ринки  та інші місця торгівлі на предмет реалізації риби та продуктів її переробки без необхідних дозвільних документів.

За порушення правил рибальства передбачається, як адміністративна так і кримінальна відповідальність, а саме:

 ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  за вчинення порушень правил рибальства передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 – 170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 510 грн.).

 ст. 85 ч. 4 КУпАП за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Відповідно ч. 1 ст. 249 вже Кримінального кодексу України за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За ті самі діяння згідно ч. 2 ст. 249 КК України, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 6800 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

А згідно ст. 250 КК України проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів або диких водних тварин, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн.) або арештом на строк до шести місяців, чи обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Згідно постанови КМУ №1209 від 21 листопада 2011 року збиток заподіяний внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України, здійснюється відповідно до спеціальної такси, де ціна однієї голови риби починається від 17 гривень до 2550 грн., в залежності від виду.

Але разом з тим, в цей період дозволяється любительський і спортивний вилов риби на спеціально відведених позанерестових ділянках усім громадянам однією поплавочною чи донною вудкою з одним гачком або спінінгом, але тільки з берега. Крім випадків перевищення вилову дозволеної кількості риби, здійснення лову забороненими знаряддями – приміром, сіткою, павуком, острогою, електроловом та вилову видів риб, які занесені до Червоної книги України за це також для горе-рибалок буде передбачена відповідальність.

Якщо, Вам, стало відомо про будь-які факти вчинення вище зазначених порушень чинного законодавства, звертайтеся до Красноградського ВП ГУНП за тел.: 102 або 7-82-91 для відповідного реагування.