IMG_1594IMG_1666Нову архітектурну споруду збудували на місці колишнього пам’ятного знаку чорнобильцям у центрі міста  на вул. Полтавській (алея Чорнобильців). Вона включає в себе пам’ятник і окремо встановлені плити з викарбуваними іменами наших земляків, які в різні роки працювали над ліквідацією наслідків техногенної катастрофи. Урочисте відкриття комплексу приурочили до 30-х роковин чорнобильської трагедії, яка відзначається сьогодні, 26 квітня.

Саме тут, нинішнього ранку, красноградці зібралися на мітинг-реквієм “Чорнобиль — загублений світ”. У заході взяли також  участь керівництво міста та району. Містяни вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС і поклали квіти до підніжжя постаменту.

Нагадаємо, автором задуму меморіального комплексу є заступник голови районної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Володимир Бондаренко. Свого часу він був безпосереднім учасником тих трагічних подій. Втіленням його ідеї за ескізними малюнками композиції займалися працівники спеціалізованої майстерні з м. Коростишів, що на Житомирщині. Фінасову підтримку для спорудження комплексу надали районна та міська влада, організації та підприємства Красноградщини, народний депутат України А. Гіршфельд, депутати райради та небайдужі краяни.