Виктория Харченко 1

Вікторія Харченко — Дипломант ІІІ  етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

Виктория Харченко

Щаслива мить нагородження (Київ 2016)

Фінал Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відбувся в Києві у квітні. Бронзову нагороду у змаганні юних науковців завоювала вихованка РЦДЮТ, учениця 11-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка Вікторія Харченко.

Дівчина захищала роботу у відділенні «Екологія та аграрні науки» в секції «Охорона навколишнього середовища та раціонального природокористування». Своє дослідження Вікторія присвятила проблематиці вивчення та збереження водно-ресурсного потенціалу Красноградщини.

Разом зі своїм науковим керівником, методистом районного Центру дитячо-юнацької творчості Людмилою Медніковою над своєю темою Віка трудилася більше трьох років.

– Було докладено чимало зусиль, створена карта джерел району, проведений ретельний аналіз води в лабораторії екологічної оцінки та моніторингу, яка працює при Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, – розповіла Л. Меднікова.  – Торік Віка зупинилася за крок від призового місця в області. Проте вона працелюбна, наполеглива та цілеспрямована дівчина. Уже цьогоріч стала переможницею обласного етапу конкурсу, також здобула нагороду в Києві. Приємно, що її старання зрештою винагородилися.

У самої призерки до свого успіху ставлення неоднозначне.

– Прямуючи до Києва на захист роботи відчувала, що як для дівчини з провінційного містечка маю невеликі шанси на перемогу, адже рівень конкуренції там достатньо високий, – відверто сказала  Вікторія. – Водночас після конкурсу зрозуміла, що здатна на більше, тож зупинятися на досягнутому не буду, – зізналася вона.

За словами Віки, написання контрольної роботи, захист свого дослідження і очікування результатів були найхвилюючими моментами її участі у ІІІ етапі  конкурсу. А після оголошення підсумків, першими з ким поділилася своєю радістю були її батьки.

Вікторія Харченко мріє здобути вищу фармацевтичну освіту. Третє призове місце у заключному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України додало їй 5 балів до результату ЗНО з біології, яке вона невдовзі писатиме. Також віднині дівчина є дійсним членом Малої академії наук України. Планує й надалі  займатися науковою діяльністю. Своїм ровесникам Вікторія радить також спробувати свої сили у МАН. Про себе говорить, що окрім нових знань, завдяки цьому конкурсу отримала неоціненний життєвий досвід, а саме навички пошуку та аналізу необхідної інформації, підготовки презентацій і найголовніше — вміння аргументовано висловлювати та відстоювати власну думку й не пасувати перед труднощами. Віка певна, що це обов’язково допоможе їй реалізувати себе у житті.

До теми

Як зауважила методист районного методичного центру відділу освіти РДА Галина Манучерян, востаннє призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України представники Красноградщини були близько 10 років тому.

 Вона також назвала імена наших земляків, юнаків і дівчат, які цьогоріч посіли високі призові місця в обласному турі  змагання юних науковців. Отже, дипломантом  ІІ ступеня у відділенні «Філософія та суспільствознавство» (секція «Соціологія») стала вихованка РЦПО,  десятикласниця багатопрофільного ліцею Анна Уманська. У цій же категорії дипломом ІІІ ступеня було нагороджено  представницю цих самих навчальних закладів, дев’ятикласницю Юлію Марків. Учні гімназії «Гранд» Євгеній Захаров (10 клас) і Костянтин Рижиков (9 клас), який крім того є вихованцем РЦПО, стали «бронзовими» призерами у категорії «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство». Євгенія відзначили  дипломом у секції «Українська література», а Костянтина у номінації «Фольклористика». Ще одна учениця «Гранду» одинадцятикласниця Анна Бондаренко здобула диплом ІІІ ступеня у відділенні «Математика» (секція «Прикладна математика»). Також «бронзу» в науковому відділенні «Екологія та аграрні науки» (секція «Ветеринарія та зоотехнія») виборола учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка, вихованка РЦДЮТ Анна Жданова.