DSCN2472DSCN2475Останні настанови педагогів і слова підтримки батьків, хвилювання учасників тестування  та бажання скоріше сісти за парту, аби показати все, чому навчилися… Таким видався ранок п’ятого травня в Краснограді біля входу до місцевого технікуму механізації сільського господарства ім. Ф. Я. Тимошенка. Тут, як іще в трьох інших пунктах зовнішнього незалежного оцінювання, створених у нашому місті, тести з української мови та літератури писали цьогорічні абітурієнти — мешканці Красноградщині, а також сусідніх  Зачепилівського, Нововодолазького, Кегичівського та Сахновщинського районів.

Переважна кількість юнаків і дівчат – нинішні випускники загальноосвітніх навчальних закладів. Перед початком ЗНО довелося поспілкуватися з представниками Нової Водолаги та Краснограда.

— У своїх знаннях упевнені, — говорять одинадцятикласники Нововодолазького ліцею Ірина Цимбал і Дмитро Китань. — Вдячні нашому педагогу з рідної мови Олені Коваль, також відвідували додаткові заняття. Інша справа не помилитися б у процедурі тестування, зокрема, правильно вписати відповіді у бланки.

— Коли їхали сюди дорогою співали «Все буде добре…» відомого українського гурту «Океан Ельзи», сподіваємося, що таким і виявиться для нас цей відповідальний день, – з посмішками на обличчях долучаються до розмови учні  КЗ «Нововодолазький СНВК». — До тесту з української мови і літератури готувалися за посібником Олександра Авраменка, контролювала цей процес наш вчитель Ольга Курило. До речі, якщо напишемо тест гарно, пообіцяла пригостити нас тортом. Як же тут не постаратися?!

Більш стриманими в емоціях були випускники місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка. Проте теж налаштовані позитивно.

— Вважаємо, що підготувалися до тесту достойно, тож намагатимемося скласти цей іспит якнайкраще, — поділилися своїми думками кілька юнаків. Дехто з них зізнався, що розпочав ранок із молитви. Та як кажуть, на Бога сподівайся, та й сам не зівай…

Підтримати своїх учнів прийшов і директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка Геннадій Безбородов.

Певен, що наші діти гідно впораються з тестуванням, проте трохи непокоюся, аби повною мірою показати свої знання їм не завадило хвилювання, — висловився керівник навчального закладу.

На думку Г. Безбородова, до школи необхідно повернути екзамени, які раніше учні щорічно складали починаючи з п’ятого класу. Тоді діти краще будуть психологічно адаптовані до такого виду випробувань.

Як би там не було, перший день ЗНО-2016 вже завершився. Хто і як, зумів опанувати себе і проявити свої знання з української мови та літератури, юнаки та дівчата дізнаються до кінця травня.  Наприкінці поточного місяця будуть відомі й результати тестування з двох інших предметів — математики та історії України. Нагадаємо, відповідні тести абітурієнти писатимуть 11 та 13 травня. Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів рейтингові оцінки з цих навчальних дисциплін будуть також зараховані до атестату як  результати державної підсумкової атестації (ДПА).