DSCN2524DSCN2611Сьогодні у краєзнавчому музеї ім. П. Д. Мартиновича відбулися урочистості до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги, які відзначатимемо 8 та 9 травня. Учасниками заходу були ветерани Другої світової війни 1939-1945 рр., вояки АТО, громадськість міста. Висловити слова пошани та вдячності землякам за героїзм і мужність, виявлені у роки воєнного лихоліття, прийшли голова районної державної адміністрації Євген Третяков, голова районної ради Володимир Птишник і міський голова Володимир Максим.

— Для нашої держави та всього світу ви, дорогі ветерани, свого часу зробили безцінний внесок на благо встановлення миру та добра, — сказав звертаючись до винуватців урочистостей Є. Третяков. — Важливо, щоб нинішнє та прийдешні покоління завжди  пам’ятали про це, а ви повсякчас відчували турботу та підтримку суспільства. Нині наша країна знову змушена відстоювати власний суверенітет. На сході триває війна. Ваш особистий приклад доводить, що перемога залежить від духовної єдності  та згуртованості нації. Здоров’я вам, людської шани, щирості й тепла!

У ході заходу організатори нагадали основні історичні дати й трагічні події з життя Красноградщини під час Другої світової війни, також озвучили імена мешканців району, удостоєних високого звання Героя Радянського Союзу —Дмитра Федоровича Ганцева, Дмитра Васильовича Гамова, Миколи Андрійовича Сябра, Андрія Івановича Кизими, Івана Мироновича Сипала, Федора Якимовича Тимошенко, Івана Євгеновича Давидова, Василя Артемовича Колесника. Пам’ять полеглих бійців і мирних громадян, які стали жертвами нацизму, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Та попри все життя триває. День Перемоги — це насамперед свято, хоча й зі сльозами на очах. Тож далі для ветеранів із пісенними вітаннями виступали колектив Молодіжного центру сектору молоді та спорту РДА, Анжеліка Манучерян, лікар акушер-гінеколог ЦРЛ і учасник збройного конфлікту в Афганістані Анатолій Позняк, вихованці школи естетичного виховання. Найзворушливішим моментом  зустрічі став вітальний виступ вихованців місцевого дитсадка № 5.  Діти розповіли вірші та виконали пісню «День перемоги» і вручили ветеранам квіти.

Наостанок винуватців урочистостей запросили пригоститися польовою кашею, потім відвідати концерт ансамблю «Спогад» під керівництвом заслуженого працівника культури України Володимира Волощука.  День видався насиченим, щирим і привітним.  Жодного з учасників заходу не відпустили додому з пустими руками, а вручили «солдатські пайки», які кожному з них розвезли по домівках.

Адміністрація краєзнавчого музею і сектор культури та туризму РДА вдячні керівникам підприємств, приватним підприємцям  і всім небайдужим людям, які надали допомогу в організації та проведенні свята.