DSC_0572Ранком, 7 травня, у с. Піщанка на території Братської могили в центрі села перепоховали останки трьох воїнів радянської армії.  Вони загинули під час боїв за Красноградщину у 1942-1943рр. Другої світової війни. Через дощову погоду мітинг-реквієм та церемонія прощання з полеглими вояками відбулися в приміщенні місцевого навчально-виховного комплексу.

Останки бійців під час розкопок у Полтавському лісі виявили учасники громадської молодіжної пошукової організації «Фенікс-К». Нагадаємо, це об’єднання  створене на базі Піщанської територіальної громади.

– Місце розташування одного з поховань нам допомогли знайти місцеві мешканці, – розповів керівник організації Сергій Гладков. – До нас тут уже встигли побувати «чорні слідопити». Вони залишили могилу напіврозкритою. Останки двох інших солдатів виявили під час подальшого пошуку.

За словами С. Гладкова, поряд із загиблими були знайдені ґудзики та пряжки від ременів із відповідною символікою. Це дозволило встановити приналежність вояків до Збройних сил СРСР.  Інших речей виявлено не було.

DSC_0408Попрощатися з невідомими солдатами прийшли жителі територіальної громади, вихованці НВК, пошуковці «Фенікс-К», депутати сільської ради.

Головними гостями події були ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій – Іван Іванович Ємельянов і Володимир Матвійович Ільїн. Кожному з них надали слово.

Володимир Ільїн та Іван Ємельянов _зліва - направо)- учасники бойових дій Другої світової війни

Володимир Ільїн та Іван Ємельянов (зліва – направо)- учасники бойових дій Другої світової війни

З прийдешнім Днем Перемоги односельців привітала Піщанський сільський голова Світлана Кривенко. Вона зазначила, що серед понад 5 тис. мешканців, які населяють тутешню громаду, лишилося тільки троє учасників бойових дій. Одна з них – Марія Антонівна Давиденко за станом здоров’я не змогла бути присутньою на мітингу. Проте її відвідають і привітають вдома.

На урочистому заході в Піщанці побував і голова райдержадміністрації Євген Третяков. Він подякував ветеранам за Велику Перемогу й закликав земляків пам’ятати уроки історії.

Піщанську територіальну громаду цього дня відвідали голова районної ради Володимир Птишник і депутат обласної ради Максим Колінько.

– Друга світова війна торкнулася майже кожної української родини, забрала мільйони життів, а її наслідки ми відчуваємо й досі, – сказав В. Птишник під час мітингу. – Серед присутніх тут є чимало дітей і молоді, важливо, аби всі ви зростали й виховувалися справжніми патріотами рідної землі, тоді справдяться надії українців на мирне й щасливе майбутнє.

Свої вітання піщанцям і подяку пошуковцям «Фенікс-К» за копітку та шляхетну справу, якою вони займаються, висловив М. Колінько.  Він також привітав жителів села із травневими святами від імені голови обласної ради Сергія Чернова та вручив ветеранам Листи пошани і подарунки.

На адресу сивочолих вояків і членів організації «Фенікс-К» було сказано ще багато теплих слів.

Пам’ять загиблих у Другій світовій війні  учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. Траурну панахиду за жертвами вогненних сорокових справив священнослужитель місцевого Свято-Миколаївського храму, ієрей Олексій.

DSC_0591DSC_0594Потому скорботна процесія від будівлі НВК прослідувала до братської могили, де прах трьох невідомих солдатів був відданий землі.

Замість післямови

DSC_0381Наостанок,  що знають про Другу світову війну, День Перемоги і сьогодення України кореспондент газети поцікавилася у найменших учасників мітингу – учнів молодшої школи Піщанського НВК.

– День Перемоги ми завжди святкуємо 9 травня,  – сказала четвертокласниця Валерія Кузнякова. – Багато років тому  наша країна позбавилася  ворога. – Я вважаю, якщо не буде війни, то в світі більше не залишиться ніякої біди.

– Я знаю, що зараз в Україні теж іде війна, – додала  однокласниця Лєри, Анастасія Казанцева. – Хочу, аби вона скоріше закінчилася і мої однолітки в усіх куточках нашої  держави могли без остраху гуляти на дитячих майданчиках, у кожного вдома завжди було багато солодощів, а батьки мали велику зарплату й менше платили за газ.

 Дитяча щирість і безпосередність не може лишати байдужим. Недарма говорять, що дитячими вустами промовляється істина. Тож дорослі дослухайтеся до цих слів.