Фото з соціальних мереж

Фото з соціальних мереж

Захід ушанування пам’яті козаків Запорізької Січі, знищеної за наказом російської імператриці Катерини ІІ влітку 1775 року, має відбутися в місті 4 червня на території Бєльовської фортеці. Ініціатором дійства виступили місцеві громадські організації, які продовжують традиції українського козацтва. Інформацію про це днями оприлюднив сайт Красноградської міської ради.

П’ятого травня в мерії відбулася зустріч керівництва міста з представниками ГО «Захисники Вітчизни», Красноградського козацького куреня, Орільського козацького полку та Красноградської козацької спілки. Під час наради обговорювалися організаційні моменти майбутньої події.

У повідомленні зазначено, що захід мають відвідати козаки із Запоріжжя, Полтави, Чернігова та Харкова. Проте детального плану проведення козацької тризни немає.

Нагадаємо, що тризна-панахида по загиблим козакам війська запорізького традиційно проводиться на о. Хортиця. Цей острів розташований на Дніпрі у районі міста Запоріжжя й свого часу був оплотом українських вояків.

Академічний тлумачний словник української мови дає два значення слова «тризна»: перше — у стародавніх слов’ян це  завершальна частина поховального обряду, що складалася з поминальної учти, військових ігор і різних змагань; і друге — те саме, що поминки — обрядовий обід за упокій померлого.

Якою буде козацька тризна в Краснограді, невдовзі дізнаємося.