престижні професіїДержавна служба зайнятості склала перелік найперспективніших  професій, попит на які в Україні буде високим найближчими роками. Очолюють список медичні та інженерні спеціальності, фахівці у галузі ІТ і сільськогосподарського виробництва. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

«Якщо ви розмірковуєте, якої саме спеціальності необхідно навчитись, щоб у майбутньому без особливих перешкод знайти роботу, то можемо вас запевнити, що у ТОП найзатребуваніших в Україні професій потрапили спеціальності у галузі  IT і медицини, інженерні професії та висококваліфіковані спеціалісти у аграрній сфері», – цитує інтернет-ресурс слова виконуючого обов’язки Голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка.

У повідомлені зазначено, що при визначенні переліку найпопулярніших професій бралися до уваги критерії -попиту на них роботодавців на ринку праці та рівень заробітної плати.

Щодо робітничих спеціальностей, то, за словами С. Кравченка, тут лідирують – трактористи, кухарі, швачки, водії та будівельники. Крім того, він наголосив, що середня заробітна плата кваліфікованого кухаря наразі становить близько 8 тис. грн, а висококваліфікований тракторист за рік може заробити до 120 тис. гривень.