макПравоохоронці вживають оперативних заходів щодо виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин та перекриття каналів надходження наркотичних речовин. Операція триватиме до 29 вересня поточного року. Про це повідомляє ВК ГУНП в Харківській області з посиланням на слова начальника районного відділу поліції, полковника Андрія Ліхачова.

Наразі мешканців Красноградщини попереджають про відповідальність та закликають повідомляти поліцію про незаконні посіви маку та конопель телефонами: 102 або 7-82-91.

Довідково

Відповідно до ч. 2 ст. 106-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, за вирощування дикорослих конопель чи снодійного маку передбачені штрафні санкції: для фізичних осіб – від 153 до 306 грн, для посадовців – від 306 до 765 гривень.

 Якщо кількість рослин буде перевищувати тисячу, то особа відповідатиме за статтею 106-2 КУпАП і сплатить штраф від 306 до 1700 гривень.

 Натомість, якщо  кількість рослин коноплі буде більше десяти, а маку – ста, то правопорушнику загрожуватиме кримінальна відповідальність. Зокрема,  ст. 310 Кримінального кодексу України передбачає покарання від штрафу розміром 8500 гривень до позбавлення волі терміном до 7 років.