201021892203Ранком понеділка, 20 червня, чимало вірян поспішали до красивої білокам’яної споруди з оксамитовою покрівлею, увінчаною золотим куполом, у якому яскраво променіло  сонце, — Свято-Троїцького храму в центрі села. Тут у престольне свято Трійці, День Святого Духа, відбулася велична подія — освячення новобудови.

Чин освячення та Божественну літургію у співслужінні зі священниками, які прибули на врочистості, звершив Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій. За богослужінням у храмі разом із духовенством молилися численні парафіяни – мешканці різних куточків Красноградщини, котрі спеціально приїхали до Наталиного, аби стати часточкою цього особливого дня. Атмосфера навколо панувала піднесена.  Цнотливо-біле убранство стін і мармур на підлозі храму, багатство кольорів нового іконостасу й таємниче мерехтіння свічок, урочисте вбрання священиків і чистоголосі церковні піснеспіви… Напевно, торкалися вони душі кожного присутнього в приміщенні.

Після закінчення Літургії Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом Трійці й освяченням храму.

— Нехай частіше нас усіх єднають такі радісні події, які примножують  духовну силу нашої рідної держави, славної України, — зауважив він. – Здоров’я вам, Божої милості й бути сильними вірою Христовою, яка завжди долає  будь-які негаразди.

 Владика також нагородив відзнаками Української православної церкви та Харківської єпархії священнослужителів і благодійників, які допомагали в будівництві релігійної споруди. У дарунок новозбудованому храму він передав ікону Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, зауваживши, що раніше святиня знаходилася в кімнаті митрополита Никодима.

— Наріжний камінь і хрест під будівництво були освячені ще 2000 року, — зазначив приймаючи подарунок настоятель наталинського Свято-Троїцького храму, протоієрей Сергій. — Власне зведення споруди розпочалося лише у вересні 2009-го, вдячний вам, Владико, та всім небайдужим людям, які сприяли наближенню цього світлого дня.

До слова, будівництво ще не завершено. Усередині належить розписати стіни та стелю, а  також облаштувати прилеглу територію храму. Проте відтепер парафіяни зможуть молитися під дахом просторої новобудови. До цього часу богослужіння проводилися у маленькому приміщенні поруч.

На завершення урочистостей Митрополит Харківській та Богодухівський благословив паству. Потому  вірян запросили на святкову трапезу, організовану на подвір’ї святині. Як вони сприймають свято освячення храму? От що довелося почути під час короткого спілкування з ними.

— Мені зараз 88 років, я корінний мешканець Наталиного і пам’ятаю, як у середині 30-х минулого століття неподалік від цього місця, де стоїть новобудова, руйнували дерев’яний храм, — розповів Андрій Григорович Бондаренко. — Я віруюча людина й щасливий, що дожив до цього дня, коли на власні очі побачив, що в нас замість нищити почали будувати святині.

— Ще маленькими дівчатками нас до маленького вагончика, що використовувався для проведення богослужіння, привели батьки, тепер ми співаємо у храмі на кліросі, — повідомили юні парафіянки, подружки Анна та Влада. — Нарешті довгоочікувана подія освячення храму відбулася, як цьому не радіти?

— Сподіваюся, що з появою в Наталиному нового храму пожвавиться духовне життя нашої громади, — зауважив мешканець Улянівки Сергій Марков. Я сприймаю віру, як прагнення й уміння робити ближнім добро. Нехай таких людей серед нас побільшає.

— Певна, що з освяченням храму, в кожну місцеву родину, а разом із тим і в нашу територіальну громаду зійшло Боже благословення, — зазначила Наталинський сільський голова Віолета Боровська. — Вірю, що з Божою допомогою ми зможемо реалізувати ще багато соціально значущих проектів…

Очевидно, відтепер Свято-Троїцький храм у центрі Наталиного буде не тільки місцевим  архітектурним дивом, а й справжнім осередком духовності.