пенсіяСьогодні набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» від 2 червня 2016 року. Відповідно до законодавства він вступає в силу з першого дня наступного місяця після його публікації.

Отже, відсьогодні держава оподатковує тільки ті пенсії, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, в частині такого перевищення. Наразі йдеться лише про оподаткування пенсій розміром від 10740 гривень.

«Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з розрахунку на місяць ), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – в частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню або не обкладаються в країні їх виплати », – відзначається в законі.

Однак, положення цього підпункту не стосується пенсійних виплат, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».