IMG_8020IMG_8123Чотирнадцять команд взяли участь у першості району зі спортивної рибалки на ставку с. Кобзівка минулої суботи. Організатором турніру традиційно виступив сектор молоді та спорту райдержадміністрації.

Цей вид змагань із кожним роком набуває все більшої популярності серед красноградців. Адже він дає можливість не лише добре відпочити, а й отримати нові знання, перевірити особисті навички. Завдання конкурсу — визначити за певний час найбільш підготовлених майстрів рибалки, улов яких виявиться найважчим. До речі, учасник може використовувати лише одну вудку й різні приманки. Результат підраховується в балах, які спортсмени отримують за кожен кілограм і навіть грам наловленої риби.

Заїжджали конкурсанти переважно з вечора. І відразу провели «розвідку боєм»: потренувались у підгодовуванні, вивчили глибину водойми. Господарі ставка пригостили земляків юшкою. Після чого в останніх уже не виникало жодних сумнівів, що риба тут є. Ближче до півночі чоловіки ще спілкувалися один з одним і ділилися секретами успішної риболовлі. Час «ікс» настав із третіми півнями. Відповідно до жеребкування 14 команд (у складі кожної дві особи) займають свої місця вздовж берега й починають змагання. Вудіння риби тривало з четвертої ранку й до десятої години.

Із ким же була удача? Перше місце вибороли брати Гранкіни — Андрій і Максим. Їхній командний результат — 75 балів, вага риби — 7 кілограмів 200 грамів. «Срібло» — в Олексія Меркулова та Віти Сивоконь (єдиної жінки — учасниці турніру) із результатом 52 бали та вагою 4 кг 840 г, а «бронза» — у кобзівців Дениса Романюка та Володимира Мокрушина, які набрали 42 бали з вагою 3 кілограми 450 грамів. У церемонії нагородження переможців і призерів першості взяв участь голова райдержадміністрації Євген Третяков. Він вручив їм грамоти, медалі ті цінні подарунки.

Далі — фото на пам’ять і спортсмени діляться з нами першими враженнями.

— Найголовніше під час лову — це своєчасна та правильна підгодівля риби, — переконаний містянин Андрій Гранкін. Юнакові двадцять років. Він працює в магазині «Рибалка» і знає про наживки якщо не все, то досить багато. — Напевно, в кожного рибака є своя стратегія й тактика вудіння, — продовжує хлопець. Однак існують і загальні правила ловіння, якими не слід нехтувати. До кожної риби потрібен свій підхід. Приміром, із принад сьогодні спрацювало повітряне тісто, зокрема з часниковим смаком. Родина коропових також полюбляє солоденьке. Тож для них ми з братом використали суміш «Вулкан», у складі якої бісквіти, печиво, зернові тощо. Радіємо, що перемогли. Це наш дебют, і, як виявилося, надзвичайно вдалий.

Задоволений результатом і спортсмен зі стажем Олексій Меркулов. Риболовля для молодого інженера-електрика з ТОВ «Красноградське джерело» — особливе заняття.

— Недарма ж кажуть, що час, проведений на рибалці, не враховується у прожиті роки, — юнак злегка посміхається і дивиться вдалину. — Уже зараз готуюся до обласних змагань. До слова, торік я завоював в області друге місце, а позаторік, уявляєте, був першим.

Очевидно, цьогоріч ставок виявився не дуже щедрим на рибу. Учасники конкурсу відзначали слабке клювання, пояснюючи це зміною погоди.

— Риба, як і більшість людей, не любить перепадів тиску, — стверджує Дмитро Дзех. Однак його напарник — син Антон — демонструє нам двох коропів. Безперечно, були й такі, кому нічого не вдалося зловити. Утім настрій від цього в любителів тихого полювання не зіпсувався. Вони чудово провели разом час і отримали неймовірне задоволення від спілкування з природою.

— Для справжнього рибака важлива не риба, а сам процес вудіння, — зауважує один із найстарших учасників турніру Іван Скубрій. — Попри все риболовля вийшла вдалою. Змагання добре продумані, чудова атмосфера. Вдячні організаторам.

Що ж, напередодні Дня рибалки нам залишається лише побажати усім любителям такого відпочинку удачі. Ні луски ні хвоста!

-1 коментарів до У змаганнях із риболовлі перемогли новачки

  • Алексей коментує:

    Почему так мало фотографий ????