DSC_2428DSC_2431Попри спекотну погоду ініціативу велоклубу “Круглое колесо” (засновник О. Косяк) підтримали 14 велотуристів, серед них одна дівчина.  З території колишньої Бєльовської фортеці, сьогодні, 16 липня, о 09.00 група рушила в дорогу. Її маршрут проляже вздовж Української оборонної лінії, датованої 1731-1764 рр. побудови і охопить окремі населені пункти трьох раойнів — Красноградського, Кегичівського та Нововодолазького.

Загальна протяжність дистанції 100 км., час у дорозі — 10 годин. Мета — пропаганда ідей зеленого туризму та вивчення історії рідного краю.

З Краснограда спортсмени доїдуть до Іванівського форту неподалік Берестовеньки, далі минуть Орловську фортецю поблизу Дячківки, попрямують до Медведовки, звідти до фортеці Святої Парасковії на Нововодолажчині, проїдуть Старовірівку, повернуть на Берестовеньку та Іванівське й фінішують у Краснограді.  Кожні 8-9 км заплановані  короткотривалі привали, під час перебування у фортецях відпочинок — 30-40 хвилин.

За словами організатора велепоходу Олега Косяка, на дистації можливі зміни. Для цього розроблені два альтернативні маршрути на 70 та 60 км. Рухатися довгим чи коротким шляхом вирішать після подолання перших 35 км. На прийняття рішення вплине стан  фізичного самопочуття учасників.

До слова, групу супроводжує автомобіль технічної підтримки, технік-механік, лікар і медична сестра.

Детальніше про велопробіг у наступній публікації на сторінках газети “Вісті Красноградщини”.

Довідково:

Українська оборонна лінія —  військово-інженерна система земляних укріплень у 1731–1764 роках на південному заході Російської імперії, нині — територія сучасної південної України (Запорожжя, Слобожанщина і Донбас). Споруджена для захисту південних степових рубежів імперії від нападів кримських і ногайських татар. Довжина лінії — близько 285 км. На лінії було споруджено 16 фортець і 49 редутів. Вона проходила від Дніпра по річці Орелі та її притоці Берестовій до річки Береки й злиття її із Дінцем. Будувалася за проектом генерала-німця Йоганна Вейсбаха.

На Красноградщині донині збереглися рештки двох земляних фортифікаційних споруд оборонної лінії — Бєльовська та Іванівська фортеці.

Власне Бєльовський форт, який був десятою фортецею Української оборонної лінії, поклав початок заснуванню Краснограда. Початок будівництва датується  11 серпня 1731 року. Воно було завершено 20 жовтня того ж року. Невдовзі тут розмістився один із 20 ландміліцьких полків, який був сформований у місті Бєльові Тульської губернії Білгородським військовим столом. Від назви міста Бєльова  полк отримав свою назву. Згодом Бєльовською стала називатися й фортеця, в якій він оселився.

-1 коментарів до У Краснограді стартував велопробіг

  • Дмитрий Гранкин коментує:

    Ну что? Как впечатления? Когда будет статья-отчет о велопробеге? На легендарном велосипеде “Украина” был кто-нибудь? Или все были только на дорогих велосипедах?

    • admin коментує:

      Увы, на легендарной “Украине” никого не было. Статью читайте в номере от 29 июля.)