зброяПравоохоронці пропонують красноградцям у період із 1 до 31 липня за власним бажанням здати незареєстровану вогнепальну зброю, боєприпаси та вибухові речовини й нагадують про відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Зокрема, якщо ви нелегально зберігаєте вдома гладкоствольну мисливську зброю, то ваші дії суперечать ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ст. 263 ККУ (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) настає у разі виявлення незареєстрованої вогнепальної (крім мисливської) та холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо). Покарання за зберігання вогнепальної зброї — ув’язнення терміном від 2 до 5 років. А носіння, виготовлення, ремонт або збут холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, чи позбавленням волі терміном до трьох років.

Натомість громадяни, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

 

Мета операції з добровільної здачі зброї – не тільки вилучення в населення незареєстрованих одиниць озброєння та боєприпасів, але й офіційна реєстрація її на громадян, – наголошують правоохоронці.

Якщо вам потрібно легалізувати зброю, для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до районного відділу поліції. Час до кінця липня ще є.

Джерело:  ВК ГУНП в Харківській області

-1 коментарів до У районі триває місячник добровільної здачі зброї

  • Дмитрий Гранкин коментує:

    А реально, вообще, как-то узаконить, зарегистрировать что ли, коллекцию холодного оружия (ножей, мечей, топориков) изготовленных своими руками? Конечно же, чтобы они находились в квартире, а не шататься с ними по городу. Или это невозможно?
    Думаю, мой вопрос будет интересен многим. Ведь когда человек потратил много времени и сил на изготовление той же сабли или скифского меча, то просто отнести и сдать…
    Что закон говорит о таких коллекциях?