день хрещення Русі-УкраїниЦе свято відзначається в нашій державі згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно 28 липня. Разом з тим цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.

Серед усіх реформ Руської держави, здійснених Володимиром, звісно найважливішою була релігійна. Спочатку князь намагався реформувати язичництво, але з того нічого не вийшло, адже стара релігія, ознаками якої були багатобожжя, багатоженство й криваві жертви, цілковито себе вичерпала. Тому Володимир у 988 році прийняв християнство з Візантії та запровадив його як державну релігію на Русі – крок абсолютно раціональний, адже Візантія на той час була наймогутнішою і найбагатшою державою континенту, центром цивілізації. Саме цивілізована Візантія була предметом мрій і заздрощів київських князів, яких сусіди цілком справедливо вважали дикими варварами. «Варвари-Русь, народ жорстокий і немилосердний, що не знає ласки до людей», – таку характеристику давали чужі літописці нашим далеким пращурам.

Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав. З прийняттям християнства Київська держава, згідно з тогочасними уявленнями, ніби очищалася від скверни й ще з «не країни» ставала країною й водночас членом християнської співдружності. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, або сказати б, узаконило державність. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, в Києві було збудовано головний храм Русі – Десятинну церкву Богородиці (996). Прийняття християнства від Константинополя, а не від Рима, привело до того, що Русь у середині ХІ ст. опинилася по східний бік Великого розколу 1054 року. Цивілізаційні наслідки цієї події справили величезний вплив на всю подальшу історію східнослов’янських країн.
Джерело: http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2057784-sogodni-den-hresenna-kiivskoi-rusi-ukraini.html

-1 коментарів до Сьогодні День хрещення Київської Русі – України

 • Бандера коментує:

  Вітаю всіх українців зі святом!

  • Дмитрий Гранкин коментує:

   🙂 Ну не все же украинцы исповедуют христианство.

 • Бандера коментує:

  Ви вважаєте, що це суто релігійне свято? Уважно прочитайте статтю, що це свято означає для України 🙂
  Українці це розуміють 🙂

 • Петро коментує:

  Кто эту физиономию мерзкую прикрепил к своему нику? Фашист, националист или херой?

  • Бандера коментує:

   Я радий, що вам сподобалося 🙂 і що ви знаєте героїв України.

 • Петр коментує:

  Ага, знаю, я их уничтожал в Великую Отечественную как собак….

  • Бандера коментує:

   Ви мабуть Дункан Маклауд 🙂 🙂

   • Петр коментує:

    да, бандерлог, это я!

    • Бандера коментує:

     А ви хоч знаєте значення цього слова? 🙂

     • Петр коментує:

      В моем сознании что твой кумир Бандера, что обезьяна одно и тоже, причем обезьяна еще подлежит перевоспитанию. Так что у тебя есть шанс…..А вот твой кумир кончил плохо, впрочем как и все нацисты….И не хочу я спорить об этой личности..для меня-эта тварь Бандера-нацист, пособник фашистов, убийца. Сейчас на Украине это в почете, быть похожими на своих новых кумиров…дерзайте…..

 • Дмитрий Гранкин коментує:

  О чем вы спорите?
  Нет бога кроме Аллаха и Мухаммед пророк его.

 • Петр коментує:

  Ну-у я и дебил

 • Петр коментує:

  Я опять нажрался и написал херню. Извините, я когда напьюсь то становлюсь дебилом