DSC04895Настає найбільш небезпечна пора для людей, які страждають на алергію. Ось-ось зацвіте амброзія полинолистна. Її пилок, як відомо, викликає амброзійний поліноз, досить неприємний різновид алергії. Потрапляючи у ніс, бронхи, він викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла. Разом із тим відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до нападів бронхіальної астми.

Зазвичай про амброзію ми згадуємо, коли вона вже міцно приживається біля людських дворів, обабіч доріг, на пустирах і смітниках. Наш кореспондент пройшовся вулицями міста і побачив досить сумну картину.

Рясні кущі карантинного шкідника можна побачити понад дорогою, що пролягає понад огорожею професійного ліцею, від магазину транзит до житлових будинків №№ 21-а та 21-б на третьому мікрорайоні. Та справді «елітні» зарослі цього бур’яну розкошують на вул Щучки — вниз від будівлі колишнього ПМК-28 і до вул. Лермонтова, де на місці колишньої міської лазні стоять недобудовані гаражі. Невже так важко знайти господарів цих приміщень і змусити їх навести лад на прилеглих територіях?

Зовсім непривабливий вигляд має і останній перед Бородинським яром житловий квартал. Навколо і напроти самого яру — справжній розплідник карантинного бур’яну. Невже мешканцям міста стало байдуже, що цими вулицями ходять діти і літні люди? Ще одне питання: невже відповідні фахівці міської ради, депутати та їхні помічники не бачать того, що місто потопає в бур’янах?

Нагадаємо, що відповідно до ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» міською радою затверджені  Правила благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в місті. Зокрема у них зазначено, що «Підприємства, організації і установи, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також власники і орендарі будинків зобов’язані своєчасно, з урахуванням пори року, прибирати території, закріплені за ними, подвір’я, ділянки, що знаходяться в їхньому володінні, утримувати їх у чистоті, знищувати бур’яни тощо».

За невиконання вимог чинного законодавства України, відповідно до ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», передбачається накладання штрафів на порушників цих Правил у розмірі від 340 до 1700 гривень.

Залишається сподіватися, що й у нашому місті нарешті наказуватимуть гривнею тих, хто вдає, що не розуміє слів.