місце за абітурієнтомМіністерство освіти і науки України попередньо визначило відповідний рейтинговий перелік вишів, на вступ до яких найбільше заяв подали учні, котрі мають найкращі результати ЗНО. Завдяки цьогорічному нововведенню «місце йде за абітурієнтом» саме ці навчальні заклади отримали найбільшу кількість додаткових бюджетних місць, інформує офіційний сайт відомства.

Четверту сходинку рейтингу посів Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, на 18-му місці – Харківський національний університет радіоелектроніки.

Таким чином, обсяг держзамовлення ХНУ ім. В. Н. Каразіна збільшився на 231 місце. Попередньо усього коштом держави тут зможуть навчатися близько 1 тис. 368 студентів. У ХНУРЕ ці цифри 98 та 756 відповідно.

Очолює список «Львівська політехніка». Порівняно з минулим роком вона отримала 498 додаткових місць. Друга позиція у КНУ ім. Т. Г. Шевченка з 393 бюджетними вакансіями в активі. Закриває трійку лідерів КНЕУ ім. В. Гетьмана. Тут додалося 253 бюджетні місця.

У повідомленні зазначено, що цьогоріч 184 тис. 778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні.