ярмарокDSCN4041З ініціативи обласної державної адміністрації на відкритій площі презентаційного виставкового центру «Радмір-Експохол» 24-25 вересня відбувся ХІV-й Великий Слобожанський ярмарок. На ньому були широко представлені експозиції міст і районів Харківщини, серед них — і Красноградського краю.

У рамках цього масштабного дійства проводилося чимало заходів. Так, у конкурсі на кращий коровай брали участь усі райони. Після визначення переможців вироби передали до Харківського військового госпіталю, Хорошевського геріатричного пансіонату та місцевих дитячих будинків. Також діяла пересувна композиція «Натюрморт осені», працювало «Місто майстрів», визначалася володарка титулу «Слобожанська краса». На головній сцені влаштували концерт кращі самодіяльні та фольклорні колективи області.

Чимало ярмаркувальників зупинялися біля нашої експозиції, на якій демонструвалися твори майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, щедрі дари осені. М’ясо, рибу, крупи та смачну випічку пропонували відвідувачам представники ПАОП «Промінь». Ковбасні вироби продавали миколо-комишуватці, шашликами та іншими наїдками пригощав ФОП С. Троян. У палатці з ретро-експонатами смакували запашною кавою. Національним колоритом вразив відвідувачів дует красноградських панянок, які ніби повернулися до нас із ХІХ століття — у кольорових чепчиках, з білими ажурними парасолями. Звучали пісні у виконанні Володимира Сиплатова та Анжеліки Манучарян.

Не можна було не зупинитися біля досвідченого гончара Віктора Зеленського, який народився в Опішні й опанував там традиційне українське мистецтво. Він не лише захоплено розповідав про своє ремесло, а й пропонував усім охочим майстер-класи.

Побували тут і в. о. голови обласної державної адміністрації Юлія Світлична та народний депутат України Ірина Луценко. Красноградці тепло зустріли їх хлібом-сіллю. Керівник райдержадміністрації Євген Третяков та претендент на посаду першого заступника голови РДА Валерій Кицюк подарували їм ікони, аби ті служили оберегом і допомагали у всіх добрих справах.

Самодіяльні артисти вітали високих гостей запальним українським танком. Наталія Чернова, Тетяна Степаненко, Євген Малимоненко та Юрій Самсонов презентували пісню про Красноград, а козаки на чолі з Анатолієм Мельніковим представили танець із шаблями. Ірині Луценко сподобалася роботи гончара В. Зеленського, мастер-класом якого вона й скористувалася, власноруч виготовивши звичайний горщик.

Масштабний захід також відвідали представники іноземних делегацій, які брали участь у VIII Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!»

За результатами першого дня Красноградщина третя в номінації «За кращу художньо-декоративну експозицію та представлення району». Ми також здобули друге місце в параді арт-інсталяції «Натюрморт осені», а Оксана Майєр стала срібною призеркою конкурсу «Дівоча коса — Слобожанська краса».

Свято завершилося. Воно вкотре підтвердило високий потенціал Харківської області та показало справжнє сузір’я талантів її мешканців.

ярмарок 1DSCN4051DSCN4030DSCN4059