415Незважаючи на те, що законом суттєво збільшилися штрафи за керування транспортом у стані сп’яніння, кількість водіїв, які продовжують наражати на небезпеку оточення та сідати за кермо в нетверезому стані, зменшилася несуттєво.

Нагадаємо, водії, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння, несуть відповідальність згідно зі ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

За таке порушення тепер передбачена відповідальність у вигляді штрафу в сумі 10200 грн з позбавленням права керувати транспортним засобом строком на один рік.

Суворіше покарання буде накладено на порушника, який протягом року вдруге сяде за кермо напідпитку — йому доведеться сплатити штраф у сумі 20400 грн, також він буде позбавлений права керування на 3 роки.

Якщо такий водій утретє керуватиме транспортом у стані сп’яніння — його очікує штраф у сумі 40800 грн та позбавлення прав на 10 років.

Слід зазначити, що з початку року поліцейськими Красноградського району виявлено близько 100 водіїв за керування у стані сп’яніння, із них:

— 5 осіб позбавлено спеціального права керування транспортним засобом;

— 10 осіб відбували покарання у вигляді виправних робіт;

— на 28 осіб накладено штраф, відповідно до нового закону.

Всі інші матеріали знаходяться в місцевому суді на розгляді.

Шановні водії! Дотримуйтеся Правил дорожнього руху. Не дозволяйте собі за жодних обставин сідати за кермо напідпитку. Не наражайте на небезпеку себе та тих, хто вас оточує.

 Відділ комунікації поліції

в Харківській області