DSC_3629Щорічно, 17 листопада,  в світі відзначають Міжнародний День студента. Напередодні в міськраді з представниками студентської спільноти Краснограда зустрічалися міський голова Володимир Максим і секретар органу самоврядування Катерина Єніна.

На зустріч запросили юнаків і дівчат, які навчаються в місцевих вишах.

— Студенство невипадково називають найпрогресивнішою частиною суспільства, адже ви завжди прагнете бути у вирі подій, опановуєте нові знання, не боїтеся експериментувати, – зауважив, звертаючись до молоді В. Максим. — Ми розраховуємо на ваш потенціал, саме тому міська рада постійно залучає студентів до співпраці. У мерії створено молодіжну раду, де ми разом обговорюємо нагальні проблеми та шукаємо шляхи їхнього вирішення, спільно готуємося до проведення різноманітних заходів тощо. Ви потрібні своєму місту, району, рідній країні. Тож сміливо ідіть життєвою стежиною і пам’ятайте, що, яким бути майбутньому нашої держави залежить від вас, – наголосив він.

Під час зустрічі студенти мали нагоду поспілкуватися з керівництвом міста в неофіційній атмосфері та поставити запитання, які їх хвилюють. Своєю чергою міський голова розповів учасникам зібрання про соціально значимі проекти, які реалізовуються в місті, й поділився перспективними планами щодо розвитку інфраструктури населеного пункту. В. Максим також закликав молодь активніше долучатися до громадських ініціатив.

Завершив захід невеликий концерт за участю співочих талантів навчальних закладів Краснограда.

Довідково

Передісторія відзначення Міжнародного Дня студента стосується трагічних подій,  що відбулися восени 1939-го року в Чехословаччини. Тоді, 28 жовтня, під час розгону антинацистської демонстрації був тяжко поранений і невдовзі помер студент-медик Ян Оплетал. Його похорони переросли у хвилю студентських протестів проти фашистської окупації республіки, які були жорстоко придушені. Їхнім наслідком стало закриття всіх чеських університетів. Понад 1000 молодих людей було затримано та відправлено до концтабора Заксенгаузен у Німеччині. Дев’ятьох активістів студентського руху було страчено в Празі 17 листопада. На знак пам’яті про цю трагедію Міжнародна рада студентів у 1941-му році під час зборів у Лондоні оголосила цю дату Міжнародним Днем студента.