DSCN4263DSCN4264Ряд залізних споруд із написом «Ганьба» на тильній стороні конструкції… «Вагончики» поблизу автовокзалу на вул. Полтавській із самого початку не сприйняли містяни. Виною тому не тільки непривабливий зовнішній вигляд та близьке розташування до автомагістралі, яке, за словами водіїв і пішоходів, обмежує видимість на дорозі. Не подобалося й те, що громадяни швидко перетворили цей закуток на відхоже місце, де навіть удень перебувати страшно. Недавній  випадок лише додав йому недоброї слави.

Як відомо, посеред цієї руїни розташований павільйон «Домашній смак» ТОВ «Торговий дім Докучаєвські чорноземи Карлівщини». Він з’явився тут раніше непривітного сусідства. Так ось, близько 17.00, у четвер, сімнадцятого листопада, невідомий напав на продавчиню цього торговельного закладу. Наразі жінка перебуває у центральній районній лікарні.  У неї закрита черепно-мозкова травма та численні забиття, зокрема й правого коліна, на яке наклали шви.

— Близько четвертої вечора до магазину завітав незнайомий чоловік, купив плавлений сирок і поцікавився, до якої години ми працюємо. Потім попросив приглянути за його велосипедом, який залишив перед входом, — розповіла під час нашого спілкування потерпіла. — Через певний час він повернувся, знову придбав сирок, попросив пачку цигарок… Пригадую, як подала їх — і все. Далі — нічого не пам’ятаю.

Отямилася пані Оксана вже у підсобці. Нападник душив її, вона намагалася чинити опір. Чим би це закінчилося — невідомо. Та до магазину зайшли інші покупці, які й сполохали зловмисника. Він утік, залишивши свій велосипед. Згодом цей речовий доказ вилучила поліція.

— У «Домашньому смаку» працюю вже шостий рік — із часу його відкриття, — говорить потерпіла. — На зміну з напарницею виходимо почергово. Незважаючи на те, що завжди перебувала наодинці з покупцями, ніколи не відчувала страху чи якихось незручностей. Все змінилося, коли навколо «виросли» вагончики. Тут ховалися від сторонніх очей любителі оковитої та інших небезпечних речовин. Порожні пляшки з-під спиртних напоїв, використані шприци, різні нечистоти — все це ми часто бачили навколо магазину. Керівництво на годину скоротило нам робочий день. Кілька тижнів тому на наше прохання зі згоди директора М. Кобченка з обох сторін будівлі установили металеву огорожу, аби перекрити доступ громадянам із «тилу». Та, як бачите, цього виявилося замало…

В іншої продавчині «Смаку», Ольги Шевченко, свій погляд на вирішення проблеми.

— Містяни неодноразово порушували питання про демонтаж цих споруд, проте віз і нині там. Напевне, потрібно здійснити це самотужки, бо надії вирішити проблему в правовому полі вже немає, — не стримує емоцій жінка.

Домогтися справедливості налаштований і чоловік потерпілої Віктор.

— Звертатимуся до всіх інстанцій і місцевої влади, аби цей випадок не залишився непоміченим, а кривдника було покарано, — зазначив він. — Якщо не можна прибрати «вагончики», нехай облаштують там цивілізовані місця для торгівлі. Оперативніше має працювати й місцева поліція. Адже за викликом на місце події правоохоронці прибули щонайменше через півгодини. Зловмисника вже й сліду не було!

На період слідства «Домашній смак» опечатано. У райвідділі поліції повідомили, що за фактом події відкрито кримінальне провадження за ст. 296 ч. 1 (хуліганство). Поліцейські встановлюють особу підозрюваного.

Що в цій ситуації планують робити власники магазину, газета поцікавилася у директора ТОВ «Торговий дім Докучаєвські чорноземи Карлівщини» Михайла Кобченка.

— Керівництво компанії підготувало листа до Красноградської міської ради з проханням посилити заходи безпеки в цьому районі, зокрема, установити додаткове освітлення та активізувати патрулювання цієї території, або демонтувати споруди, — зазначив він. — В іншому випадку наполягатимемо на виділенні іншого місця для розташування нашого торговельного павільйону.

М. Кобченко також додав, що у магазині з’являться додаткові прилади безпеки, аби в майбутньому подібні випадки не повторилися.

Вислухала й позицію міської влади.

— Рішенням сесії від 6 жовтня поточного року міськрада підготувала й направила лист на ім’я генерального прокурора Юрія Луценка з проханням перевірити законність судових рішень Первомайського та Лозівського міськрайонних судів Харківської області щодо узаконення власниками цих тимчасових споруд. Адже зазначені об’єкти не є нежитловими будівлями, отже, згідно із законодавством, за ними неможливо зареєструвати право власності, — пояснила секретар міської ради Катерина Єніна.

За її словами, під цим зверненням поставили підписи всі народні обранці. Тепер залишилося дочекатися висновків перевірки.

Але факт побиття жінки сколихнув красноградців. Можливо, саме цей інцидент стане тією відправною точкою, що пришвидшить вирішення питання зі спірними спорудами на вул. Полтавській? Сподіваємося, цей випадок змусить міську владу та поліцію більше уваги приділяти патрулюванню вулиць. Відомо, що віднедавна правоохоронці відмовилися від піших патрулів на користь групи реагування патрульної поліції. Натомість у міськраді віднедавна організували власну патрульну дружину за участю представників громадських об’єднань «Красноградський козацький курінь» і «Захисники Вітчизни», а також працівників мерії. Вони виходять на чергування у п’ятницю, суботу та неділю. Проте, як свідчать останні події, небезпечно в Краcнограді буває й в інші дні.

-1 коментарів до Зона відчуження в центрі міста

  • Петр коментує:

    вот больше всего удивляет лицемерие городского совета, в 2013 году при нынешнем мере Максиме, той же Ениной за размещение этих “скульптур” проголосовали депутаты, если постараться, то редакции можно было бы и найти статью о том, как на этом месте будут созданы дополнительные рабочие места, благоустройство. под всем этим тогда подписывался лично мер. Прошло чуток времени и наш градоначальник заявил что это его квартенко заставил сделать. потом грозились после революции все это быстро демонтировать. Но за это время так и ничего не изменилось. Все рассказали что суды приняли решение в пользу застройщика. Может быть, но только наверное в этом контексте было бы неплохо послушать комментарий не только самого Максима, Ениной или юриста городского совета. Ведь эти люди получают зарплату за наши налоги, а значат и интересы в суде должны отстаивать своевременно. не пиариться вот такими обращениями к генпрокурору. ИХ РАНЬШЕ НУЖНО БЫЛО НАПРАВЛЯТЬ. А сейчас когда лозовские родственники получили право собственности, можно и попиариться…. Депутатам не противно??? в очередной раз красиво развели……

  • Красноградец коментує:

    сегодня обсуждалось предложение назвать эту часть торговых площадок Аллея МаксИма, на горсоветовском сайте есть петиции меру