стипендіяДнями у Міносвіти та науки обговорювався проект Постанови уряду «Про внесення змін до стипендійного забезпечення». З 2017 року планується запровадити  рейтингову систему призначення студентських стипендій. На 90 % місце у рейтингу визначатиме навчальна успішність, а 10% — критерії, які встановить виш. Про це повідомляє офіційний сайт відомства.

Передбачається, що таки підхід допоможе виявити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії вони отримали однаковий середній бал.

Крім того, для ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації мінімальна стипендія в порівнянні з теперішньою зросте на 33,4%  й становитиме 1100 гривень. При цьому кращі студенти отримуватимуть на 72,9% більше, ніж зараз, а саме — 1600 гривень. Для тих із них, які опановують складні професії, де важко заробити високу оцінку, підвищення складе майже 100%. Насамперед це стосуватиметься студентів природничо-математичних та інженерних спеціальностей. Для них стипендія у ВНЗ ІІІ-IV р. а. буде 2036 грн, а для ВНЗ І-ІІ р. а. — 1536 гривень.

Відповідно до Проекту постанови КМУ мінімальна стипендія у вишах І-ІІ акредитації складатиме 830 грн, а у профліцеях — 415 гривень.

У повідомленні зазначено, якщо студенти здають сесію в грудні, то стипендію за новими правилами вони вже отримають у січні наступного року. Для тих, хто складатиме іспити в січні, нова стипендія буде нарахована в лютому. До цього часу їм призначатимуть стипендію за старими розрахунками.

Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/11/29/mon-planuetsya,-shho-v-2017/