ялинкаХоча до Нового року ще кілька тижнів, святковий настрій уже у повітрі. Перший мороз і перший сніг, ароматні мандарини та ялинкові прикраси на полицях супермаркетів створюють ефект присутності свята. Завбачливі громадяни вже почали купувати подарунки рідним й різні смаколики до столу. Почесне місце у списку покупок посідає ялинка – головна окраса помешкань новорічної пори. Де й коли можна буде придбати зелену красуню й чому не варто ходити за нею в «темний ліс», як співається у популярній пісенці, розповіли кореспонденту газети у ДП «Красноградський лісгосп».

— Ялинкові базари відкриються в районі з 10 грудня й працюватимуть щодня, крім неділі, з 07.30 до 16.00, – поінформував директор підприємства Леонід Герасимов. — Традиційно новорічними деревцями торгуватимуть на території ДП «Красноградський лісгосп» на вул. Харківській, 87 та у Наталинському лісництві на вул. Промисловій.

За словами керівника лісгоспу, під «святковими ялинками» розуміють сосну звичайну. Для продажу використовуватимуть дерева спиляні під час рубок-догляду, зокрема освітлення та прочистки загущених насаджень, які заважали росту інших рослин. Тому шкоди лісовому господарству заподіяно не буде. Як і раніше, вартість зелених красунь залежатиме від їхньої висоти. У порівнянні з минулим роком вона збільшиться приблизно на 12%. Так, ялинка висотою від 1 до 1,5 м коштуватиме 40 грн, від 1,6 до 2 м – 60 грн. Деревце «ростом» від 2,1 до 2,5 м обійдеться покупцям від 70 до 80 гривень. Бюджетну пропозицію складатиме так звана «некондиція» — ялинки, котрі не відповідають певним стандартам. Ціни на них будуть майже вдвічі меншими озвучених цифр.

Л. Герасимов нагадав, що деревця, куплені на ялинкових базарах, обов’язково мусять бути марковані на місці спилу відповідним клеймом.

— Нині деякі наші земляки вирощують власні «новорічні плантації», а згодом  самостійно реалізують вирощені рослини. Таким продавцям необхідно мати спеціальну довідку, затверджену органом місцевого самоврядування, — зауважив фахівець.

 А от «лісорубам-аматорам», які планують замість купити ялинку самостійно зрубати її в лісі, варто пам’ятати, що такі вчинки суперечать законодавству. Зокрема, ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладання штрафів за подібні дії.

Як повідомив інженер із охорони та захисту лісу ДП «Красноградський лісгосп» Микола Обихвіст, торік за незаконну порубку «новорічних дерев» на території, підпорядкованій підприємству, згідно зі ст. 65 КУпАП було складено 12 протоколів. Відповідно до них стягнуто понад 1 тис грн. штрафів і близько 3 тис грн збитків. Адже адміністративне стягнення з порушника складається з двох частин — власне адміністративного штрафу (85 грн) та суми заподіяної шкоди, яка залежить від діаметру стовбура спиляного дерева. Так, за пошкоджену рослину з ǿ ствола 12 см доведеться сплатити понад 200 гривень. Звісно, чим більше, тим  дорожче. При повторному правопорушенні сума штрафу може зрости вдвічі. Тож перш ніж вчинити недобре, згадайте про важливість турботливого ставлення до природи.