DSCN4446 DSCN4435Відучора у позашкільних навчальних закладах району стартував І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. За перебігом подій спостерігали у районному центрі позашкільної освіти. Одними з перших випробування публічним виступом перед конкурсною комісією пройшли старшокласники, які разом зі своїми науковими керівниками писали дослідження за напрямками соціології, педагогіки, історії та журналістики.

Для ґрунтовного вивчення юні науковці обрали найрізноманітніші теми. Зокрема, ділилися своїми висновками щодо впливу соціальних мереж на ціннісні орієнтації підлітків, а також мультфільмів на розвиток малечі. Вдавалися до аналізу місцевої громади з точки зору політкультурного та багаторелігійного різноманіття. Шукали джерела проявів агресії у суспільстві, розмірковували з приводу становлення національної ідентичності молоді тощо.

А от робота десятикласника НВК № 2 Віталія Собакаря стосувалася історії становлення преси в Україні. Хлопець є членом наукового товариства з журналістики РЦПО. Своє дослідження він побудував на прикладі районної газети. Тож для колективу місцевого часопису, воно було по-особливому цікавим. З керівником роботи, методистом РЦПО Ольгою Марущак, вони спробували дослідити «біографію» видання.  Життєпис районки охоплює майже століття. Й хоча, за власним визнанням дослідника, в ньому лишається ще багато білих плям, беззаперечно зміст районної газети красномовно відображає життя наших земляків у різні історичні періоди. Не тільки з точки зору політичної ситуації, а й людських взаємин. На думку автора дослідження, у цьому полягає основна цінність періодики.

Того дня свій науковий досвід у РЦПО також захищали вихованці відділень мовознавства і літературознавства, фольклористики та мистецтвознвства, фізики, математики і технічних наук.

Як розповіла газеті куратор МАН у нашому районі — методист відділу освіти райдержадміністрації Галина Манучерян, підсумки І-го етапу конкурсу-захисту робіт під егідою Малої академії наук України стануть відомими найближчого тижня. Відповідні результати оприлюднять на сайті відділу освіти РДА.

-1 коментарів до Науковий досвід починається з… МАН

  • Петр коментує:

    Что-то никого нет, замерзли что ли? а красноградцы?