ÁîëüíèöàХолодна пора року найсприятливіша для розповсюдження вірусних інфекцій. Щороку вони змушують багатьох людей провести кілька днів чи навіть тижнів у ліжку. Висока температура, ломота м’язів, виснажливий кашель і нежить — візитна картка цих підступних захворювань. Про поточну епідситуацію з поширенням інфекційних недугів розповіла начальник відділу санітарного нагляду управління Держпродспоживслужби в Красноградському районі Ганна Васенко.

— Наразі епідемічний поріг у жодній із вікових груп не перевищено, у навчальних закладах кількість відсутніх із діагнозом ГРВІ впродовж нинішнього епідсезону не досягала й 10 %, — зазначила фахівець. — Торік медики виявили грип у двох мешканців району, цьогоріч  не було жодного такого випадку.

За словами Г. Васенко, пік розповсюдження гострих респіраторно-вірусних інфекцій на Красноградщині припав на початок грудня. Він тривав близько трьох тижнів. Найбільше хворих було виявлено серед школярів віком від 10 до 16 років та працездатного населення у віковій категорії від 30 до 45. Тобто тих, хто веде активний спосіб життя, має широке коло спілкування й частіше відвідує громадські місця.

Відтоді ситуація стабілізувалася. Певною мірою цьому сприяли й зимові шкількі канікули, коли діти переважно знаходилися вдома. Нині фахівці санітарної служби щодня проводять моніторинг відвідування у місцевих школах і дитсадках. Досі віруси поводяться стримано й  чергового «підйому» інфекційних хвороб не провокують.

Водночас фахівець зауважила, що зазвичай друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ припадає на кінець лютого-початок березня. Тож саме час подбати про профілактику. Найдієвішим запобіжним засобом є вакцинація. Після введення вакцини, організму потрібно приблизно два тижні для вироблення імунітету. Однак, як показує практика, нею користуються лише близько 10% мешканців Красноградщини. Хоча ін’єкції  добре переносяться, у багатьох людей немає до них довіри. Заважає й висока вартість цих препаратів. Нині ціна на них коливається від 250 до 300 гривень. Робити ж щеплення потрібно щосезону.

Проте популярності не втрачають й звичні профілактичні засоби. Протидіяти вірусам допомагає здоровий спосіб життя, тобто, збалансоване харчування, дотримання режиму дня, повноцінний сон тощо.

— І вдома, й на роботі намагайтеся частіше провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання й по-можливості уникайте стресів, — радить фахівець.