День закоханихСьогодні, 14 лютого, — День усіх закоханих. Натомість вчені стверджують, що винайшли формулу любові. За  висновками науковців, на “хімію” стосунків впливають три гормони. Однак їхня дія триває недовго. 

Отже, іскру закоханості запалюють три біологічно активні хімічні речовини: фенілетиламін, норадреналін і допамін. Щоб відчути на собі справжню «хімію любові», необхідна комбінація цих гормонів, тоді людина відчуватиме збудження, припливи радості та щастя.

Який же механізм дії цих гормонів на організм людини?

Фенілетиламін – це хімічна сполука в мозку, яка має стимулюючий ефект. Головна його функція – здатність вивільняти норадреналін і допамін в підвищеної концентрації, що так важливо для виникнення закоханості.

Далі вступає в силу дія допаміну – нейрохимического з’єднання, що виробляється в кількох ділянках мозку. Допамін відповідальний за почуття задоволення та прихильності. По суті, допамін формує залежність людини від чогось або когось. Задоволення, яке відчувається при викиді допаміну, змушує людину знову повертатися до джерела насолоди, в даному випадку, до коханого або коханої.

Завершує ефект норадреналін — нейромедіатор, який підвищує концентрацію уваги, викликає прискорене серцебиття, впливає на людину подібно адреналіну. Спостерігається радісне збудження, хвилювання, бажання «парити над землею».

Великі концентрації допаміну у взаємодії з норадреналіном викликають всі відомі ознаки закоханості: радість, збудження, приплив енергії, безсоння, зниження апетиту, підвищену концентрацію уваги.

Як довго діє «хімія»?
Дослідження підтверджують той факт, що через 2-3 роки рівень фенілетіламіна, допаміну і норадреналіну в організмі людини істотно знижується. Тому саме в цей період закохані починають гостро помічати всі недоліки своїх обранців. Це переломний момент, коли закоханість або переростає в глибоку та міцну любов, або зникає. Якщо сстосунки розвиваються за другим сценарієм, парі краще розлучитися, щоб не мучити один одного. Якщо відносини успішно тривають, в справу вступають ендорфіни, які викликають почуття надійності і довіри, а також задоволеності і прихильності.

Однак, романтики певні, що справжні почуття непідвладні часу, тим більше математичним розрахункам і формулам.  Тож, якщо стріли Амура торкнулися вашого серця, кохайте щиро й будьте коханими незважаючи ні на що!

Джерело: http://zdorov-info.com.ua/novosti/interesnye-fakty/17284-biohimija-chuvstv-mediki-vyveli-formulu-ljubvi.html