стрітенняСьогодні за церковним православним календарем одне з найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва Христова.

Стрітення Господнє символізує пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму суса Христа на 40-й день після Його народження. Закон описаний у Старому Заповіті  постановляв, що жінка, яка народила хлопчика, 40 днів (а дівчинку — 80 днів), була ритуально нечистою. Пречиста Діва Марія, як Божа Мати, не була зобов’язана до обряду очищення, бо освятилася Христовим Різдвом. Та вона, все-таки в покорі, виконує припис Закону.

Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».

Другою особою, що зустріла Ісуса в храмі булапророчиця Анна, про що також свідчить Євангеліє від Луки.

Звершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Назарету в Галілею.

У народі час Стрітення, як раніше, так і зараз сприймають як мить зустрічі Зими з Весною.  Цього дня співаються пісні-замовляння на тепло та добре літо.