сиренаСьогодні вдень спокій рідного міста порушили звуки системи оповіщення населення. Чому звучали сирени і як на їхні сигнали реагувати пересічним громадянам запитали у завідувача сектору цивільного захисту райдержадміністрації Олега Ткачука.

– Включення електросирен відбулося в рамках планової технічної перевірки засобів оповіщення, в області вона проводиться щоквартально, а саме третьої середи місяця, – уточнив він.

Сирени вмикаються та вимикаються автоматично. Відповідальний за таку перевірку – Департамент цивільного захисту облдержадміністрації. Коли сирени звучать так, як під час випробування, хвилюватися не варто. Навпаки потрібно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

– Про небезпеку повідомляє уривчасте звучання електросирен, яке означає «Увага всім!», тоді потрібно діяти згідно з певною інструкцією, – зауважив О. Ткачук.

Зокрема, необхідно ввімкнути обласне телебачення, радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 67,13 МГц) і прослухати повідомлення, які передаються. У подальшому треба діяти відповідно до отриманої інформації.

У Краснограді встановлено два прилади звукового оповіщення населення на випадок надзвичайних ситуацій. Один із них знаходиться у готелі «Ювілейний», інший – на міській залізничній станції. Крім того, у районі є 42 захисні споруди, які в разі небезпеки можна використати для тимчасового перебування. Переважно вони розташовані у підвальних приміщеннях багатоповерхівок. Наприклад, у центрі міста для цих потреб відведені підвали багатоквартирних будинків за адресою вул. Шевченка, 107 та вул. Лермонтова, 100.

Та, за словами фахівця, при нагоді у якості сховища можна скористатися будь-яким приміщенням розташованим нижче рівня земля.

О. Ткачук також повідомив, що наступну перевірку роботи електросирен заплановано на березень.

-1 коментарів до Про що «говорять» сирени

 • Петр коментує:

  Схроны нужно копать заранее…..вон спросите у УКРа.

 • Дмитрий Гранкин коментує:

  А в Песчанке на аэродроме какое бомбоубежище было – разломали суки. Я приехал в прошлом году и офигел. Помню малыми там лазили. А щас плиты повыдергивали, арматуру повырывали. Это же я так понимаю не вручную там раскапывали и плиты подымали. Зачем токо то ли на металлолом арматуру долбали то ли плиты сняли на продажу. Короче уничтожили и так никто и не разбирался. Так оно и сошло с рук. Суки все мало. Чтоб вас поразрывало с вашим металлом.

  • Петр коментує:

   Воруют и будут воровать, чем хуже в стране, тем больше преступлений