шахраїДнями 80-річного мешканця Краснограда схвилював неочікуваний телефонний дзвінок. Співрозмовник назвався  сином цього чоловіка  й стривоженим голосом повідомив, що потрапив у біду. Однак врятувати його може певна сума коштів. Гроші необхідно було перевести на спеціальний рахунок. Для зв’язку “бідолаха”  залишив  окремий номер мобільного і порадив “татові” нікому з рідних не говорити про почуте. Адже це може йому зашкодити. Хоча зловмисники діяли за добре відомою схемою, вони зуміли переконати потенційну жертву шахрайства в правдивості своїх слів.

Переляканий батько все зробив так, як його і просили. Потайки взяв із дому значну суму коштів, яку відкладав на лікування, й пішов до відділення «Ощадбанку» на вул. Бєльовській. Для працівників установи склав «легенду», мовляв, гроші хоче перевести онучці для придбання житла. Та щось у розповіді дідуся змусило засумніватися касира  банку Оксану Луковець.  Й професійне чуття справді не підвело жінку. Розмова телефоном із “сином” клієнта лише переконала її у небезпідставності своїх підозр. Вона також спонукала відвідувача розповісти про все близьким.

— Тільки завдяки пильності касира “Ощадбанку” ця історія завершилася щасливо для нашої родини, — говорить донька потерпілого від підступних дій шахраїв,  пані Ольга. — Ми щиро вдячні Оксані Луковець, що вберегла нашого тата від цієї омани. Незважаючи на  прикрість цієї ситуації,  приємно було дізнатися, що у цій банківській установі працюють справжні професіонали.

Цей випадок є показовим для всіх. Він доводить, що за будь-яких умов потрібно зберігати спокій та бути обачливими. Кожна інформація вимагає перевірки. Якщо з подібним дзвінком зателефонують вам, насамперед що потрібно зробити, — це відразу набрати у відповідь номер сина чи доньки  або тих людей, які можуть бути з ними поруч,  і з’ясувати чи все гаразд. Звісно, в жодному випадку не варто приховувати факт такої розмови від рідних. Спільно завжди легше знайти вихід із будь-якої халепи, а також втриматися від необдуманих дій та вчинків.