день рідної мовиВідзначається щорічно 21 лютого, починаючи з 200о року. День встановлено рішенням ХХХ сесії Генеральної конференції  ЮНЕСКО про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» ,яка відбулася в Парижі протягом 26 жвтня — 17 листопада 1999 року.

Мова — ознака культурної приналежності особи. З 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, тож ЮНЕСКО виступає за підтримку мовного різноманіття. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Українська мова займає за кількістю її носіїв, відповідно до різних джерел, 25 або 22 місце у світі. Вона також є третьою  або другою за поширеністю серед слов’янських мов. За різними оцінками загалом у світі українською мовою говорить від 41 млн.  до 45 млн осіб, вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

В Україні близько 31 мільйона осіб може спілкуватися українською мовою. В останні роки ця цифра поступово зростає.

За генеалогічною класифікацію  українська мова належить до східнословянської підгрупи словянської групи індоєвропейської мовної сімї.  Науковці вважають, що найближчою генеалогічно до української є білоруська мова.

 

-1 коментарів до Сьогодні Міжнародний день рідної мови

 • Петр коментує:

  Пользуясь случаем, поздравляю всех земляков с Днем защитника Отечества, Днем СА и и ВМФ! Надеюсь, что сегодняшняя хунта падет и мы вернемся к своим исконным праздникам! Мира и добра всем!

 • УКР коментує:

  Можеш вже бухать 🙂

  • Дмитрий Гранкин коментує:

   Укр, скажи, а ты в армии служил? Сколько тебе лет?