музейDSC_5620Ініціатором створення цього закладу в далеких двадцятих роках ХХ століття був наш земляк, видатний український художник, фольклорист та етнограф Порфирій Денисович Мартинович. Із пропозицією про це він звернувся до Костянтиноградського повітового виконкому. А вже 21 лютого 1922-го, у колишньому будинку земського лікаря Роберта Шиндлера живописець презентував містянам виставку своїх робіт. До експозиції увійшло 150 полотен. Це і стало своєрідним днем народженням музею. Наразі він носить ім’я свого засновника.

Ювілейну дату тут відзначали минулого вівторка, у день фактичного заснування.

DSC_5485DSC_5515DSC_5555Подія зібрала разом творчу інтелігенцію міста, представників районної і міської влади, депутатів органів місцевого самоврядування, студентів міських вишів і багатьох краян, які цікавляться історичною спадщиною та сьогоденням нашої малої батьківщини. Гості вручали подарунки та не шкодували вітань на адресу колективу музею та його керівника Наталії Швець. Свої побажанням ювілярам висловили голова райдержадміністрації Євген Третяков, очільник райради Володимир Птишник, секретар міської ради Катерина Єніна. Від народного депутата України А. Гіршфельда вітання передала його помічник Ніна Мусатова. Із приємним дарунком на свято — картиною із власного творчого доробку завітав ще один наш земляк, член Національної спілки художників України Михайло Ткаченко.

Цьогоріч музей святкує також 35-річчя з часу відкриття картинної галереї. Ідея та реалізація цього задуму належала відомому громадському діячеві Красноградщини і водночас талановитому художнику Володимиру Красюку. Тож під час урочистостей з особливою шаною згадували імена багатьох ентузіастів музейної справи району. Серед них — перший директор закладу Павло Зельонов, краєзнавець Дмитро Мариненко.

DSC_5607Музейники дякували своїм меценатам і шанувальникам. Всіх відвідувачів чекала цікава відеопрезентація про життя закладу і невеликий святковий концерт. А головним сюрпризом дня стало відкриття персональної виставки художниці-аматорки Ольги Власової. Дівчина родом із Краснограда. Тут уперше взяла до рук пензля. Її наставником була педагог школи естетичного виховання Людмила Парфьонова. Тепер Ольга мешкає в Харкові. Там відкрила власну художню студію «Сім чудес», де навчає живопису дітей і дорослих. Художниця прагне вдосконалювати свою майстерність і експонувати власні роботи в різних куточках України. А першу виставку під романтичною назвою «Подих весни через мистецтво» вирішила експонувати в рідному місті. До неї увійшов доробок молодої авторки останніх років, виконаний у техніці живопису маслом, акварелі та пастелі. Переважно це пейзажні полотна та зображення квітів. У картинах переважають яскраві кольори. За визнанням багатьох відвідувачів, перегляд експозиції додав їм приємного весняного настрою.

DSC_5614– Прагну своєю творчістю дарувати людям радість й щаслива, що глядачі зрозуміли емоційний зміст моїх робіт, — поділилася своїми враженнями талановита землячка.

Наразі експозиція відкрита для перегляду, а затишні виставкові зали музею як завжди чекають вас.

 

Довідково 

У музеї створено три відділи: історії, природи та картинної галереї. На його подвір’ї знаходяться експонати під відкритим небом – «Українська хата ХІХ ст.» та «Вітряний млин». За виставковою площею він є одним із найбільших в Україні серед подібних закладів сільської місцевості, а за кількістю експонатів –третій на Харківщині. Музейні фонди налічують понад 36 тис. експонатів.

 

-1 коментарів до Краєзнавчому музею ім. П. Д. Мартиновича — 95! (оновлено)

  • Дмитрий Гранкин коментує:

    А куда дели степные статуи, которые возле входа всю жизнь стояли? Три у входа и одна внутри музея. Внутри осталась, а этих трех после ремонта двора и забора и след простыл. Надо поднять этот вопрос.